Jihomoravský kraj chce opravit tři další silnice s využitím evropských fondů

Silnice mezi Starovičkami, Rakvicemi a Břeclaví, úsek mezi Jedovnicemi a Křtinami a cesta mezi Vysočany a Korolupy. To jsou tři komunikace, kterým plánujeme dát nový koberec s využitím příspěvku z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), ze kterého jsme již v minulosti čerpali miliardy na rekonstrukce dopravní infrastruktury. Akce celkem za 180 milionů korun chceme zaregistrovat do 95. výzvy programu.

V 95.výzvě se jednotlivým krajům nabízí až 333 milionů korun. Proto jsme k dříve registrovaným akcím přidali i tyto tři projekty. Naším záměrem je totiž dotaci bezezbytku využít, stejně jako se nám to povedlo v předchozích výzvách. Jihomoravský kraj je na špici mezi regiony, co se týče počtu a objemu prostředků získaných z IROP na rekonstrukce silnic II. a III. třídy. Úspěšná snaha o získávání dotací je jedním z důvodů, díky kterému se nám za poslední 4 roky podařilo snížit počet havarijních a nevyhovujících úseků na našich silnicích na méně než polovinu.

Pokud bude registrace projektů i v tomto případě úspěšná, na novou stavbu se mohou těšit na Břeclavsku. Mezi Starovičkami, Rakvicemi a Břeclaví zrekonstruujeme přes 4,5 kilometru silnice, a to včetně odvodnění, úpravy křižovatky se silnicí II/422, sjezdů a účelových komunikací. Náklady odhadli projektanti na 55 milionů korun.

Dalších 4,7 kilometrů silnice opravíme mezi Jedovnicemi a Křtinami. Jedná se o úsek silnice II/373 včetně jednoho mostu. Stavba bude rozdělená na několik úseku, a to jednak přímo v Jedovnicích, zadruhé potom v extravilánech mezi Jedovnicemi a Křtinami. Zde by měla rekonstrukce vyjít přibližně na 100 milionů korun.

 Bezpečnost a plynulost provozu pomůže zvýšit i plánovaná akce mezi Vysočany a Korolupy na silnici II/411. Zde dáme do pořádku 1,7 kilometrů silnice za přibližně 25 milionů korun.

 V případě zařazení do programu IROP by se na všech projektech mohlo začít pracovat již v příštím roce. Dokončeny by pak měly být nejpozději v roce 2023.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: