Krajští radní schválili opravu silnice v Budkovicích, Hrubšicích a Řeznovicích

Na dnešním zasedání Rady Jihomoravského kraje (31. srpna) jsme schválili rekonstrukci komunikace v místních částech města Ivančice – Budkovicích, Hrubšicích a Řeznovicích. Oprava silnice, jejíž kondici neprospěla ani dřívější stavba dešťové a splaškové kanalizace, vyjde podle odhadů na přibližně 16 milionů korun. Financováním akce se budeme zabývat ještě na krajském zastupitelstvu v nejbližším zářijovém termínu.

Celkem zde Jihomoravský kraj plánuje opravit víc než dva kilometry silnice, která je dnes ve skutečně dezolátním stavu. Na tom se bohužel podepsaly i dřívější akce investorů, kteří nespadají pod pravomoc Jihomoravského kraje. Po náročných jednáních jsme se však s městem Ivančice a Svazkem vodovodů a kanalizací Ivančice dohodli a silnice získá díky kraji nový koberec. Jsem rád, že se místní občané dočkají vytoužené rekonstrukce a že zde kraj může pomoci.

Realizaci již delší dobu připravených akcí v minulosti ovlivnily i dopady koronavirové krize. Projekčně jsme rekonstrukci nachystali s předstihem. Zahájení stavby však zdržely i finanční důsledky opatření proti šíření koronaviru. Kraj se tak musel uskromnit ve všech kapitolách svého rozpočtu a doprava nebyla výjimkou. Schválení příspěvku Státního fondu dopravní infrastruktury, který využijeme na některé jiné letošní projekty, nám však trochu uvolnilo ruce, a proto budeme opravu schopni zahájit i dokončit ještě v tomto roce. A to i přesto, že koronavirus se podle odhadů projeví až 1,2miliardovým propadem na straně příjmů kraje.

Schválení investičních záměrů je prvním krokem k odstartování projektu. V září začneme vybírat zhotovitele, který se stavebních prací zhostí. Na nejbližším zářijovém krajském zastupitelstvu také dořešíme otázku financování. Věřím, že peníze na stavbu zajistíme.

Podle plánu by tak stavbaři měli do akce vyrazit už letos v listopadu. A do konce roku by pak mělo být hotovo.

Roman Hanák

 
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: