ČSSD je ve vedení Jihomoravského kraje dvanáct let. V kampani chce připomenout úspěchy a představit vizi pro další období

Sociální demokracie se již od roku 2008 podílí na správě Jihomoravského kraje. V předvolební kampani se chce strana profilovat jako tým lidí, který úzce spolupracuje s úspěšnými starosty a místostarosty z komunálního prostředí, má s krajskou politikou dlouholeté zkušenosti a dokázal Jihomoravský kraj dostat z hlediska hospodaření na absolutní špičku v rámci České republiky.

Jižní Morava patří dlouhodobě mezi regiony, kde má sociální demokracie stabilní a nadprůměrnou podporu voličů. I proto je Jihomoravský kraj prvním regionem, který po vyhlášení celostátní kampaně navštívil a vyjádřil mu podporu předseda ČSSD Jan Hamáček.

Jihomoravský kraj patřil vždy mezi volebně nejúspěšnější kraje. Za dvanáct let, co jsme v jeho vedení, jsme dokázali posunout region mezi ty nejlepší v republice a já jsem na práci jihomoravských kolegů velmi hrdý. Věřím, že lidé naši práci pro kraj vnímají a vloží do nás svou důvěru i v říjnových volbách.“

Prioritou je zdravotnictví, sociální péče, doprava, životní prostředí a kultura

ČSSD se v kampani chce zaměřit především na ty oblasti, které v JMK už dlouhá léta spravuje, případně na témata, která jsou sociální demokracii dlouhodobě blízká. Patří mezi ně zdravotnictví, doprava, životní prostředí ve spojení se zemědělstvím, kultura, školství a sport a v neposlední řadě také sociální péče a rodinná politika. Tu má na starosti lídr kandidátky a náměstek hejtmana Marek Šlapal.

Věřím, že za dobu, co jsme součástí vedení Jihomoravského kraje, je za námi vidět velký kus dobře odvedené práce. Koncepčními kroky se nám podařilo vybudovat jedinečný a fungující sociální systém. Každoročně navyšujeme finanční prostředky do této oblasti, modernizujeme, rozšiřujeme a budujeme nové domovy pro seniory a zdravotně znevýhodněné občany včetně projektů sociálního a chráněného bydlení. V započaté práci bychom chtěli pokračovat, proto doufám, že nás voliči v říjnových volbách podpoří.“

Sociální demokracie nebude v předvolební kampani slibovat nesplnitelné. Chce lidem představit úspěšné projekty, o kterých možná ani netuší, že za jejich realizací stojí kraj. To potvrzuje i Roman Hanák, starosta Kobeřic u Brna a náměstek hejtmana pro oblast dopravy.

Jsme si dobře vědomi, že krajská politika není na první pohled tak dobře rozpoznatelná, jako například ta komunální. Proto chceme lidem vysvětlovat a ukázat, že ve spolupráci s desítkami našich úspěšných starostů se nám podařilo vybudovat mnoho skvělých projektů. Například v oblasti dopravy se jižní Morava stane prvním krajem v České republice s celkovým elektronickým odbavením cestujících v rámci regionální dopravy i městských doprav. Lidé budou moci za jízdné zaplatit pohodlně bezkontaktní kartou nebo si k ní přiřadit elektronickou předplatní jízdenku.“

Přes léto informační kampaň, volební na konci srpna

Kampaň jihomoravské sociální demokracie bude v mnoha ohledech jiná než v předchozích letech. ČSSD představí výsledky své dosavadní práce a přiblíží reálná témata, která v kraji rezonují. Informační kampaň bude probíhat již v letních měsících, ostrá fáze kampaně pak na konci srpna. Zároveň se vedení strany obrací na úspěšné starosty, místostarosty a podporovatele, kteří svým obcím, městům a regionům dobře rozumí a mají v nich silnou podporu. „V kampani klademe velký důraz na aktivizaci naší členské základny. Cítíme, že členové za námi stojí a do voleb jdeme jako silný a jednotný tým, jenž každodenní prací pomáhá dělat kraj lepším,“ uzavírá Břetislav Štefan, předseda krajského předsednictva ČSSD.

Program1

Program2
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: