Ministr vyjde vstříc žádosti Jihomoravského kraje. Pomůže podnikatelům na Baťově kanále

Na začátku dubna odeslal náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Roman Hanák ministru zemědělství Miroslavu Tomanovi dopis s žádostí o pomoc podnikatelům na Baťově kanále. V něm přednesl dva konkrétní kroky, které by pomohly chránit turistický ruch na tomto atraktivním jihomoravském výletním cíli – snížení nájmů z pozemků ve správě Povodí Moravy a prodloužení plavební sezóny o měsíc říjen. V obou případech vyjde ministerstvo žádosti alespoň částečně vstříc.

„Ve věci možného snížení nájmů mi pan ministr sdělil, že Povodí Moravy připravuje jednotlivým subjektům v této tíživé ekonomické situaci pomoc. V první fázi by se mělo jednat o odložení splatnosti nájemného na dobu 180 dní, maximálně až do 31. 12. 2020, a to na základě podané žádosti,“ přiblížil podobu plánované pomoci Hanák.

Pozitivní změny se chystají i v otázce délky a režimu plavební sezóny. „V režimu mimosezónní plavby s komorováním v pátek, sobotu a neděli bude Baťův kanál v provozu od 1. do 14. května. Pokud o to bude ze strany podnikatelů zájem, již 15. května bude zahájen letní rozšířený režim s komorováním od úterý do neděle, přičemž bude prodloužen o celý měsíc září. Plavební sezóna jako taková pak bude prodloužena také o dva říjnové víkendy 2. až 4. října a 9. až 11. října,“ vypočetl Hanák s tím, že letní režim komorování tak bude místo obvyklých 3 měsíců prodloužen na 4,5 měsíce.

Až do samotného konce října pak nelze plavební sezónu prodloužit kvůli naplánovaným opravám a vypouštění Baťova kanálu. „Velmi si těchto vstřícných kroků vážím a věřím, že alespoň částečně pomohou podnikatelům na Baťově kanálu vynahradit dopad opatření proti šíření koronaviru,“ uzavřel Hanák.

 
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: