Jihomoravský kraj dokončí opravu silnice v boskovickém Pilském údolí a opraví most v Bratčicích

Opravou přibližně půlkilometrového úseku silnice v Boskovicích by měly vyvrcholit několikaleté práce na vozovce v Pilském údolí. Na nový most přes potok Lejtna se pak mohou těšit v Bratčicích. Projekty za přibližně 20 milionů korun na svém dnešním (27. dubna) zasedání schválili radní Jihomoravského kraje. Správa a údržba silnic teď začne vybírat firmy, které se prací zhostí. Hotovo by v obou případech mohlo být již letos v listopadu.

„Jsem rád, že se nám 3. stavbou podaří dotáhnout práce na silnici v Pilském údolí. Zrekonstruujeme bezmála půl kilometru dlouhý úsek komunikace III/37424 v intravilánu Boskovic. Součástí stavby bude také vybudování autobusového zálivu, rekonstrukce kanalizace a vodovodu i výstavba chodníku,“ popsal plánovaný projekt náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák s tím, že na akci se bude kromě kraje podílet i město a Svazek vodovodů a kanalizací. „Na stavbu za více než 11 milionů korun kraj uvolní přibližně 6,5 milionu. O zbytek se podělí město a svazek,“ doplnil Hanák, podle kterého by se dělníci mohli k rekonstrukci dostat letos v červenci a finišovat by měli v listopadu.

Akce v Bratčicích spadá pod snahu Jihomoravského kraje zrekonstruovat co nejdříve všechny mosty v havarijním stavu v regionu. „Most přes potok Lejtna v Bratčicích již opravu potřebuje. Akce vyjde podle našich odhadů na více než 8 milionů korun a přispěje ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu,“ vysvětlil Hanák s tím, že i zde by měly práce odstartovat v červenci a skončit v listopadu letošního roku.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: