Díky ochranným pomůckám se v IDS JMK obnoví nástup prvními dveřmi i odbavení cestujících

Od 20. dubna se uvolní některá opatření zavedená ve veřejné regionální dopravě v rámci IDS JMK v souvislosti s ochranou proti šíření koronaviru. Cestující tak budou moci do autobusů opět nastoupit předními dveřmi, kde je řidič odbaví a zkontroluje cestovní doklady. Zrušení některých omezení je možné i díky tomu, že se Jihomoravskému kraji podařilo zajistit potřebné ochranné pomůcky pro dopravce. Řidiči, kteří přijdou do kontaktu s cestujícími, tak budou vybaveni respirátory.

„Udělali jsme vše proto, abychom řidičům v první linii poskytli nutné ochranné pomůcky. Díky tomu můžeme zrušit některá omezení a přistoupit ke krokům, které pomohou snížit dopad epidemie koronaviru na ekonomický výkon Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Ten se v současné době pohybuje každý den ve ztrátě přibližně 2,5 milionu korun, což samozřejmě enormně zatěžuje rozpočet kraje,“ shrnul důvody pro uvolnění náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Romana Hanáka.

Řidiči regionálních autobusů tak budou opět schopni odbavovat cestujících a kontrolovat cestovní doklady. Ve vlacích na regionálních linkách se již průvodčí s ochrannými pomůckami pohybují. „U městské dopravy je rozhodnutí na vedení příslušných měst,“ doplnil Hanák
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: