Kraj chce získat 11 milionů na desinfekce a roušky pro veřejnou dopravu

Jihomoravský kraj aktivně řeší ochranu řidičů a cestujících v rámci integrovaného dopravního systému. Na svém dnešním (30. března) zasedání proto radní schválili podání žádosti o dotaci z rozpočtu České republiky na pořízení desinfekčních a ochranných prostředků ve vztahu k šíření onemocnění COVID-19. Z výzvy vyhlášené Ministerstvem dopravy by kraj mohl získat přes 11 milionů korun, které by pak následně rozdělil mezi dopravce.

„Fungující Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje je klíčový pro život regionu. Chceme proto zajistit, aby jej cestující mohli nadále používat bez obav z přenosu koronaviru. Rozhodli jsme se nečekat, že situaci vyřeší jen dodávky roušek od státu, a aktivně si zažádáme o dotaci vyhlášenou Ministerstvem dopravy. Na ochranné chemické prostředky a ochranné pomůcky pro dopravce v závazku veřejné služby bychom jejím prostřednictvím mohli získat jedenáct milionů a dvaasedmdesát tisíc korun,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Roman Hanák.

Z peněz mohou následně dopravci pořídit prostředky na mytí rukou pro personál a cestující, desinfekční prostředky na desinfekci prostor pro cestující a personál, ochranné roušky pro personál, případně jiné součásti oblečení potřebné pro snížení rizika nákazy a obdobné prostředky a ochranné pomůcky.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: