Jihomoravský kraj opraví tři úseky silnic za téměř 350 milionů korun

Silnice mezi Velkými Opatovicemi a Chlumem, ulice Bělohorská v Brně a IV. stavba průtahu Rájcem Jestřebí. Třem velkým investiční akcím v celkové předpokládané hodnotě přesahující 349 milionů korun (bez DPH) dali na svém dnešním (27. ledna) zasedání zelenou radní Jihomoravského kraje. Finance chce kraj na stavby čerpat z dotací z Integrovaného regionálního operačního programu.

Mezi Velkými Opatovicemi a Chlumem bude kraj opravovat silnici ve čtyřech extravilánových úsecích. „Bude to mezi Velkými Opatovicemi a Skočovou Lhotou, Skočovou Lhotou a Malou Rudkou, Malou Rudkou a Svárovem a Svárovem a Chlumem. Předpokládáme, že rekonstrukce vyjde na přibližně 59,5 milionu korun bez DPH,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák s tím, že dělníci by se mohli do práce pustit v červnu 2020 a hotovo by mohlo být v listopadu 2021.

V Brně bude kraj opravovat komunikaci v ulici Bělohorská. „Jedná se o rekonstrukci úseku silnice II/373, včetně křižovatky Bělohorské ulice s ulicí Jedovnickou a dvou mostů – přes vlečku a přes dráhu tramvaje. V únoru bychom chtěli začít vybírat firmu, která se oprav zhostí. Celá akce přijde na přibližně 64,5 milionu korun bez DPH,“ přiblížil Hanák. I zde by mohly být práce zahájeny v červnu 2020 a trvat do listopadu 2021.

Největší investici představuje potom výstavba přeložky silnice II/374 na území města Rájec-Jestřebí a k tomu rekonstrukce tří mostů, výstavba pěti mostů nových a též i stavba tří nových křižovatek a rekonstrukce pěti stávajících. „Z uvedených osmi křižovatek budou tři křižovatky okružní,“ doplnil Hanák a dodal, že IV. stavba průtahu Rájcem přijde podle odhadů na necelých 226 milionů korun. „I zde mohou práce odstartovat již letos v červnu. Vzhledem k náročnosti celé stavby však předpokládáme jejich ukončení až v červnu 2022,“ uzavřel Hanák.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: