Hájíme benefity zaměstnanců: Režijky využijí na všech linkách IDS JMK i další drážní zaměstnanci

Kromě zaměstnanců Českých drah (ČD) budou moci režijní jízdné využívat v regionální železniční dopravě v Jihomoravském kraji i pracovníci Správy železnic, Ministerstva dopravy a Drážního úřadu. Dohodu mezi ČD a Jihomoravským krajem dnes (20. ledna) na svém zasedání posvětili krajští radní. Významného úspěchu v regionální dopravě se podařilo dosáhnout zejména díky vytrvalému jednání sociálně-demokratických krajských zastupitelů.

Podle dohody získají drážní zaměstnanci možnost volně cestovat krajskými regionálními vlaky. Jako náhradu ušlých tržeb ČD Jihomoravskému kraji vyplatí 1 500 korun za každou takovou režijku. Je na rozhodnutí ČD, jaký podíl z této částky přenesou na samotné drážní pracovníky, kteří budou režijní jízdné využívat.

„Jsem velice rád, že se naše dlouhodobé úsilí podařilo dotáhnout do zdárného konce a že všichni drážní zaměstnanci, kteří se podílí na organizaci dopravy na jižní Moravě, budou moci užívat výhod nových režijek. Jihomoravský kraj od samého počátku jednání s ČD nikdy nerozporoval platnost režijek, musí však postupovat podle zákona a s péčí řádného hospodáře. S návrhem na režijní jízdné v této podobě oslovil kraj ČD již loni v říjnu. Udělali jsme maximum pro to, abychom drážním zaměstnancům zajistili benefit, který si zaslouží,“ vyjádřil se náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák (ČSSD).

Díky vstřícnému kroku kraje a snaze sociální demokracie se tak rozšíří spektrum zaměstnanců, kteří získají výhody režijního jízdného. Ty mohli po začátku roku 2020 prozatím využít pouze  zaměstnanci Českých drah, kteří přímo zabezpečují regionální železniční dopravu v JMK. Jihomoravský kraj pro ně do tarifu IDS JMK zapracoval krajské zaměstnanecké jízdenky za cenu 480 korun za rok a 990 korun za rok pro rodinné příslušníky.

„V první fázi si budou moci železničáři pořídit papírovou průkazku. České dráhy však do svých systémů výhledově zapracují možnost nahrát režijní jízdné též na In Kartu,“ uzavřel Hanák.

 
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: