Jihomoravský kraj slavnostně otevřel opravený most přes silnici I/55 v Hodoníně

Po roce a devětadvaceti dnech stavebních prací mohou řidiči jezdit přes silniční tah I/55 v Hodoníně po novém mostu. Stará mostní konstrukce na silnici II/380, která kříží komunikaci I. třídy nedaleko hodonínské zoologické zahrady, již vykazovala závažné poruchy. Proto se kraj rozhodl starý most zbourat a postavit místo něj konstrukci novou. Stavba za necelých 60 milionů korun (bez DPH) odstartovala na začátku loňského července. Dnes (12. srpna) hotový most spolu se zástupci města a zhotovitele slavnostně otevřel náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Roman Hanák.

„Jsem velice rád, že se nám tento náročný projekt podařilo dotáhnout do zdárného konce, a nejen hodonínští řidiči tak mohou užívat nový bezpečný most. Rekonstrukce spočívala v demolici nosné konstrukce a mostního svršku původního mostu, opravě spodní stavby, osazení nové nosné konstrukce a vozovky na mostě, a to včetně úprav přilehlé komunikace,“ uvedl Hanák s tím, že most samotný měří necelých 70 metrů a k tomu kraj opravil i přibližně 140 metrů okolních silnic.

Vzhledem k požadavku na zachování provozu na mostě byla rekonstrukce prováděna po polovinách. „V roce 2018 jsme pracovali na pravé straně mostu ve směru do Hodonína, kdy byla odbourána polovina prefabrikované mostovky, opěr, křídel, závěrných zídek, přechodových desek a zhlaví pilířů. Na nové opěry a upravené mezilehlé pilíře byla položena nová nosná konstrukce, která je vyrobena ze železobetonových tyčových předpjatých prefabrikátů spřažených s železobetonovou mostovkou.

Následně došlo k položení nové konstrukce vozovky pro následné obnovení provozu na komunikaci,“ popsal Hanák a dodal, že obdobně probíhaly veškeré práce na levé straně mostu po nutné zimní přestávce, tedy v roce 2019. „Konečnou úpravou bylo zpevnění svahů před opěrami kamennou zádlažbou,“ doplnil Hanák.

Rekonstrukci kraj financoval s využitím dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. „Je součástí naší snahy výrazně zlepšit kondici mostů na silnicích II. a III. třídy v Jihomoravském kraji. Jen od roku 2016 se nám například podařilo snížit počet mostů v takzvaném havarijním stavu na jižní Moravě na polovinu,“ uzavřel náměstek hejtmana.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: