Jihomoravský kraj opraví průtah Vacenovicemi a silnici mezi Žernovníkem, Lubě a Unínem

Opravy dvou úseků silnice III. třídy v celkové délce přibližně tři kilometry mezi Žernovníkem, Lubě a Unínem a k tomu i bezmála půldruhého kilometru dlouhého úseku vozovky na průtahu Vacenovicemi. Tak se dají ve zkratce shrnout dvě akce, které na svém dnešním zasedání (8. dubna) schválili radní Jihomoravského kraje. Silničáři teď mohou vybrat firmu, která se stavebních prací zhostí. Začít by se mělo v obou případech letos v červnu.

První etapa akce Žernovník – Lubě – Unín je rozdělena na dva úseky. „První je extravilánový úsek mezi zastavěnými částmi obcí Lubě a Hluboké Dvory. Druhý úsek potom leží mezi Hlubokými dvory a Unínem. Na obou úsecích je na základě zpracované diagnostiky navrženo zesílení stávající konstrukce vozovky a její vyrovnání,“ popsal náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák s tím, že zde silničáři zřídí i nezpevněné krajnice ze štěrkodrti. Celá akce by přitom měla vyjít na necelého 7,5 milionu korun (bez DPH). Hotovo by měli mít dělníci letos v srpnu.

I průtah Vacenovicemi se dělí na úseky, tentokrát na tři. „V prvním úseku vyměníme obrusné vrstvy a opravíme lokální trhliny. V druhém vyměníme kryt vozovky a opravíme podkladní vrstvy a v posledním úseku dojde k jednovrstvému zesílení komunikace,“ přiblížil Hanák. Akce za bezmála 8,5 milionu korun (bez DPH) by měla skončit v květnu příštího roku.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: