Krajští radní schválili tři opravy silnic za téměř 85 milionů korun

Výmoly a praskliny zmizí z komunikací mezi Kyjovem a Svatobořicemi-Mistřínem, Terezínem a Čějčem či ze silnice III. třídy u Kuželova. Třem stavebním akcím, u kterých se počítá s rekonstrukcí téměř 6,5 kilometrů vozovky, dali na svém dnešním (28. ledna) zasedání zelenou krajští radní. Ve všech případech přitom kraj využije pro opravu dotace, a to z Integrovaného regionálního operačního programu nebo programu Interreg.

Mezi Kyjovem a Svatobořicemi-Mistřínem opraví silničáři přes kilometr silnice II. třídy. „Součástí stavby je i demolice starého mostu a stavba nové konstrukce. Zesílíme také povrch silnice, po které povedeme během stavby objížďku,“ přiblížil náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák s tím, že akce vyjde podle odhadů na téměř 30 milionů korun (bez DPH) a práce by měly v závislosti na průběhu výběrového řízení odstartovat pravděpodobně letos v květnu.

Přes 2,3 kilometru silnice se dočká rekonstrukce i mezi Terezínem a Čejčem. „I zde náklady dosáhnout téměř 30 milionů korun a zahájení stavby očekáváme také letos v květnu. I zde však bude záležet na postupu výběrového řízení,“ upřesnil Hanák.

Poslední schválenou akcí je opravy téměř 3 kilometrů silnice u Kuželova ke křižovatce se silnicí I/71. „Vozovku opravíme pomocí technologie recyklace za studena a zesílíme její kryt o 10 centimetrů,“ popsal Hanák a doplnil, že stavba vyjde na přibližně 25 milionů korun a dělníci by se měli pustit do práce v letních měsících tohoto roku.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: