V Ostrovačicích mají novou silnici. Kraj opravil průtah

Výtluky, trhliny i koleje. Hustý provoz v Ostrovačicích se v minulosti značně podepsal na stavu silnice vedoucí přes městys. Nově zde však pojedou řidiči po novém koberci. Jihomoravský kraj spolu s obcí nechal poškozenou komunikaci zrekonstruovat. Přes 1,3 kilometr dlouhý úsek opravené vozovky dnes (18. září) spolu se starostou a zástupci zhotovitele slavnostně otevřel náměstek jihomoravského hejtmana pro oblast dopravy Roman Hanák.

„Jsem rád, že jsme mohli v Ostrovačicích pomoci. Místní silnice trpí především těžkou kamionovou dopravou, protože ji řidiči využívají jako objízdnou trasu namísto zpoplatněné dálnice D1. Celkově jsme tak v Ostrovačicích zrekonstruovali hlavní komunikaci přes městys v délce 1 327 metrů a nový povrch dostaly i křižující silnice II/386 a III/3842 v délce 229 a 39 metrů,“ shrnul Hanák s tím, že náklady kraje přesáhly 17 milionů korun, zatímco Ostrovačice samy se na opravách podílely více než 7 miliony korun.

Práce trvaly necelý rok, nový povrch dělníci dokončili v srpnu. „Součástí stavby bylo i provedení nových chodníků, parkovacích míst, dešťové kanalizace a vpustí, přípojek, přeložek a úprav zeleně v okolí silnic,“ vypočetl náměstek hejtmana a dodal, že velkou část nákladů na celou akci se kraji podařilo pokrýt díky dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: