Hrubou Vrbkou projedou řidiči po novém povrchu. Kraj dal do pořádku přes 3 kilometry silnice

Více než tři kilometry vozovky ve třech silničních úsecích na průtahu obcí Hrubá Vrbka zrekonstruoval Jihomoravský kraj s využitím dotací z Integrovaného regionálního operačního programu. Stavbu za téměř 40 milionů korun dnes (6. září) spolu se starostou a zástupci zhotovitele slavnostně otevřel náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák.

„Projekt je součástí ucelené koncepce zaměřené na modernizaci tahu, který tvoří silnice III. třídy číslo 49918 a 4994 a který je součástí prioritní regionální silniční sítě Jihomoravského kraje. Soustředíme se též na napojení okolních obcí na tento tah,“ vysvětlil Hanák.

V rámci stavebních prací dali dělníci do pořádku celkem 605 metrů silnice III/49912 v části průtahu obce Hrubá Vrbka, dále opravili 1 631 metrů silnice III/49918 také v intravilánu obce a 937 metrů silnice III/49919 částečně v Hrubé Vrbce a částečně za hranicemi obce. Stavební práce zabraly přibližně rok.

„Rekonstrukce spočívala převážně v provedení recyklace za studena a následné pokládce asfaltových vrstev s navýšením tloušťky stávající konstrukce vozovky. Součástí stavby byla rekonstrukce odvodnění, stávajících zálivů autobusových zastávek, úprava křižovatek s místními komunikacemi, úprava chodníků a sjezdů, přeložky inženýrských sítí. Zároveň jsme zrekonstruovali i tři mosty,“ popsal Hanák.

Na rekonstrukci silnic navazuje výstavba chodníků, osvětlení přechodu pro chodce, parkovacích stání, kterou zajišťuje obec Hrubá Vrbka.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: