Svahy u silnice mezi Pavlovem a Dolními Věstonicemi chce kraj začít zpevňovat v srpnu

Necelý týden mohou auta a autobusy jezdit po dlouho uzavřené silnici mezi Pavlovem a Dolními Věstonicemi – zatím alespoň kyvadlově na semafory. Cílem Jihomoravského kraje je však úplné zprovoznění komunikace. K tomu je třeba zabezpečit okolní svahy, jejichž stabilitu narušily přívalové deště před necelými čtyřmi lety. Na stavební práce, které by mohly začít již letos v srpnu, teď vyhradil kraj ve svém rozpočtu 31 milionů korun. Investiční příspěvek na svém dnešním (9. dubna) zasedání schválili radní.

„Kraj zajistil pro sanaci svahů projektovou dokumentaci a Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje (SÚS JMK) zařídí všechna potřebná povolení pro start projektu. Vydání stavebního povolení očekáváme v srpnu letošního roku,“ přiblížil hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek s tím, že bude předmětem dohody s vybraným zhotovitelem, zda bude nezbytně nutné silnici po dobu sanačních prací opět uzavřít.

Aby mohli dělníci vyrazit na stavbu hned poté, co nabyde povolení právní moci, musí SÚS JMK začít co nejdříve vybírat firmu, která se projektu zhostí. „Samozřejmě to znamená, aby měl kraj na stavbu v rozpočtu připraveny i finanční prostředky. Dnes jsme proto na Radě Jihomoravského kraje schválili investiční příspěvek ve výši 31 milionů korun, který kraj na sanaci svahů mezi Pavlovem a Dolními Věstonicemi využije,“ vysvětlil náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák s tím, že část příspěvku pokryje kraj z prostředků Rezervního fondu a část převodem peněz z roku 2017.

Na stavební povolení je vázána i přibližně 10milionová dotace, kterou kraj očekává z Ministerstva životního prostředí. „Ta by však nepokryla všechna potřebná opatření,“ doplnil Hanák s tím, že pokud kraj dotaci skutečně obdrží, stane se příjmem rozpočtu a pomůže alespoň částečně dorovnat náklady na sanační práce. „V polovině roku by také měly Dolní Věstonice vrátit kraji téměř 5milionovou zápůjčku,“ uzavřel Hanák.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: