Silničáři opraví průtah Podolím. Rekonstrukce by měla začít v červnu

Vozovku v ulici Podolská v Podolí čeká rekonstrukce. Kromě hladkého koberce bez výmolů a trhlin se mohou obyvatelé obce těšit také na nové chodníky, autobusové zastávky a parkovací stání. Stavbě, na které se bude společně s obcí podílet i Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje, dnes (26. března) dali na svém zasedání zelenou krajští radní. Práce by měly podle odhadů trvat přibližně půl roku – od letošního června do listopadu.

„Předpokládáme, že oprava průtahu vyjde na necelých 23 milionů korun. Přibližně 13 milionů bude podíl kraje a zhruba 10 milionů přidá obec Podolí,“ přiblížil náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák.

Stavbu bude kraj financovat ze svého rozpočtu, z peněz určených na financování rekonstrukcí silnic a mostů na silnicích II. a III. třídy, které se nevyčerpaly v loňském roce.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: