Jihomoravský a Trenčínský kraj chtějí zlepšit příjezd ke kulturním památkám u hranic se Slovenskem

Silnice druhé a třetí třídy, po kterých jezdí turisté ke Kuželovskému mlýnu na české straně hranice a k Žurkovu mlýnu na slovenské straně hranice, chtějí Trenčínský a Jihomoravský kraj opravit s pomocí peněz z programu INTERREG V-A Slovenská republika – Česká republika. V rámci projektu, který nese název „Zlepšení dopravní dostupnosti Myjavska a Horňácka“, by jihomoravští silničáři zrekonstruovali celkem 4 kilometry vozovek. Podání žádosti společně se slovenským partnerem dnes (22. ledna) na svém zasedání schválili radní Jihomoravského kraje. Náklady na projekt se odhadují ve výši 1,2 milionu eur.

„Jihomoravský kra by prostřednictvím Správy a údržby silnic JMK opravil úsek silnice III/49918 od křižovatky s komunikací I/71 až do Kuželova. Silničáři by zrekonstruovali kryt vozovky při zachování šířkového uspořádání. Součástí projektu jsou sanace krajů vozovky, úprava krajnic a rekonstrukce odvodnění,“ popsal náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák.

Projekt podle Hanáka navazuje na aktuální opravu průtahu Hrubou Vrbkou, kterou kraj již dříve úspěšně zaregistroval do Integrovaného regionálního operačního programu. „Trenčínský samosprávný kraj by poté opravil navazující úsek silnice II. třídy od státních hranic. V případě úspěšného podání lze z INTERREGu čerpat až 90 procent nákladů. O zbývajících 10 procent by se podělily kraje,“ uzavřel Hanák.

Podání žádosti o podporu se předpokládá na konci letošního února.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: