Příprava přemostění na Staré Blansko se posouvá vpřed. Kraj přispěje městu na projekt

Přes kruhový objezd na křížení silnic Svitavská, Smetanova a Rožmitálova v Blansku denně projedou tisíce aut. Když však o 100 metrů dál na železničním přejezdu spustí závory, zastaví se provoz i na rondelu a vlastně celém tahu městem. Tuto i řadu dalších dopravních komplikací má vyřešit most na Staré Blansko, který převede řidiče přes řeku Svitavu i koleje. Dlouho plánovaný projekt teď i díky memorandu podepsanému zástupci města a Jihomoravského kraje v loňském roce postupuje kupředu. Na svém dnešním zasedání (23. listopadu) krajští radní doporučili zastupitelům, aby kraj poskytl městu dotaci na přípravu dokumentace pro spojené územní a stavební řízení.

„Kraj postupuje v souladu s memorandem, a proto Rada Jihomoravského kraje (JMK) již letos v únoru schválila pro přemostění investiční záměr. V současné době probíhá příprava projektové dokumentace, která je v režii města Blanska. Kraj na ni přispěje polovinu ceny prostřednictvím dotace, jejíž poskytnutí budou zastupitelé JMK schvalovat na svém prosincovém zasedání. Jedná se o částku 1,7 milionů korun,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák.

Termín zahájení stavebních prací podle něj závisí na výsledku povolovacího řízení a postupu majetkoprávní přípravy stavby.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: