Mezi Kyjovem, Miloticemi a Ratíškovicemi zmizely výmoly. Kraj otevřel opravenou silnici

Praskliny a záplaty na vozovce z Kyjova přes Milotice do Ratíškovic jsou minulostí. Na více než sedmi kilometrech silnice teď projedou řidiči po novém asfaltovém koberci. Projekt za více než 33 milionů korun (s DPH) spolufinancovaný z Integrovaného regionálního operačního programu dnes (4. října) slavnostně otevřel náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák spolu se zástupci Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje a zhotovitele. Akci zahájenou letos v dubnu se podařilo dokončit k polovině minulého měsíce.

„Stavba je součástí naší snahy o celkovou modernizaci silnice II/432, která představuje významnou spojnici Zlínského a Jihomoravského kraje. Navázali jsme tak na již dříve dokončené projekty, jako byla například oprava průtahu Miloticemi a Ratíškovicemi nebo rekonstrukce silnice z Ratíškovic směrem na Hodonín,“ uvedl náměstek hejtmana Roman Hanák s tím, že na opravu 7,155 kilometru dlouhého úseku vozovky přispěla Evropská unie přibližně 27 miliony korun. Zbývajících téměř sedm milionů korun vyhradil kraj z vlastního rozpočtu.

„Opravili jsme vozovku v Havlíčkově ulici v Kyjově. Na navazujícím úseku mezi Kyjovem a Miloticemi jsme zrekonstruovali a zesílili asfaltové vrstvy a upravili křižovatku se silnicí III. třídy. Mezi Miloticemi a Ratíškovicemi jsme povrch silnice zrecyklovali zastudena a natáhli nový asfalt. Opravili jsme také odvodnění, napojení sjezdů a účelových komunikací,“ přiblížil rozsah prací Hanák a dodal, že součástí stavby bylo i zesílení silnice III/4256, která sloužila jako objízdná trasa.

Projekt rekonstrukce Kyjov – Milotice – Ratíškovice je jedním z mnoha, které se Jihomoravskému kraji podařilo zaregistrovat do první výzvy Integrovaného regionálního operačního programu. „Uspěli jsme se všemi žádostmi a celkem máme v programu zaregistrované opravy silnic za půldruhé miliardy korun. Jihomoravský kraj je tak na prvním místě mezi regiony v čerpání dotací na rekonstrukce vozovek,“ uzavřel Hanák.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: