V Březině dokončili další část rekonstrukce průtahu. Vše bude hotovo na jaře příštího roku

Na ulici Táborské v Březině je již od křižovatky se silnicí III/37367 směrem do Brna natažený nový koberec, vybudované zálivy pro autobusy i dešťová kanalizace k odvodnění silnice. Dělníci tak v neděli 10. září dokončili další etapu rekonstrukce průtahu obcí, při které dá Jihomoravský kraj do pořádku přes 2,5 kilometru silnic II. a III. třídy. Do konce září budou na Táborské ještě pokračovat úpravy sjezdů a chodníků. Náročná stavba za necelých 50 milionů korun, spolufinancovaná z Integrovaného regionálního operačního programu, teď pokračuje rekonstrukcí samotné křižovatky a silnice směrem na Křtiny. Na ni naváže oprava komunikace III/37367 se zatrubněním Ochozského potoka.

Na stavbě, která měla být podle původních předpokladů hotova letos v létě, však budou dělníci kvůli nepředpokládatelným okolnostem pracovat až do jara příštího roku. „Při opravě ulice Táborské i křižovatky se silničáři potýkali s neúnosným podkladem zemní pláně i nutností bourat skalní podloží, které nemohla odhalit předcházející diagnostika vozovky. Stavební firma i Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje (SÚS JMK) dělají vše pro kvalitní a rychlé dokončení prací tak, aby občany Březiny a řidiče neobtěžovala dopravní omezení déle, než je nezbytně nutné,“ popsal faktory, které hrály roli ve zpoždění stavby, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák.

Velkou změnu harmonogramu prací si vyžádalo i plánované zatrubnění Ochozského potoka, na kterém měli stavbaři pracovat v zimních měsících na přelomu loňského a letošního roku. „Při přípravných výkopech vypluly na povrch nepředpokládané překážky, zejména skutečná poloha inženýrských sítí. Návaznost stávající konstrukce potoka si navíc vyžádala přetrasování, které muselo projít novým územním řízením,“ shrnul ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Zdeněk Komůrka.

S opravou silnice III/37367 a zatrubněním potoka teď musí stavbaři kvůli zajištění průjezdnosti obce počkat na chvíli, až bude hotova rekonstrukce křižovatky a ulice Táborské směrem na Křtiny. „Předpokládáme, že bychom zde mohli s pracemi začít v listopadu letošního roku. Dokončení celé rekonstrukce průtahu Březinou odhadujeme na jaro 2018,“ uzavřel Komůrka.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: