Čtyři silnice na jižní Moravě dostanou nový mikrokoberec. Kraj si moderní technologii ozkoušel loni

I letos Jihomoravský kraj zapojí do rekonstrukcí silnic novou technologii tzv. mikrokoberců, která na jižní Moravě zažila premiéru v minulém roce. Zelenou k jejímu opětovnému využití dali silničářům krajští radní.

„Mikrokoberci opravíme 4 úseky silnic II. a III. tříd. Půjde o 4,5 kilometru vozovky mezi Brťovem a Černou Horou, 3,9 kilometrů silnice z Žeraviny po křižovatku s I/55, 1,4 kilometru komunikace mezi Habrovany a Olšany a 5,4 kilometru silnice z Hostěradic do Vítonic,“ popsal náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák.

Tzv. mikrokoberce kraj využije tam, kde by bylo dříve nutné řešit opravy odfrézováním starého povrchu. „Položením mikrokoberců se výrazně zvýší kvalita i životnost silnice,“ doplnil Hanák.

Letos Jihomoravský kraj vyhradil ve svém rozpočtu na použití mikrokoberců téměř 16,6 milionů korun (bez DPH).
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: