Jihomoravský kraj přivítá v příštím roce nejšikovnější mladé cyklisty z celé republiky

Již osmatřicátý ročník Dopravní soutěže mladých cyklistů bude mít pro jižní Moravu zvláštní význam. Hostujícím regionem finálního kola bude právě Jihomoravský kraj. Nejlepší cyklisté mezi 10 a 16 lety tak vyjedou na dopravní hřiště na brněnské Riviéře, aby se vypořádali s nejrůznějšími situacemi, které je mohou potkat při jízdě na silnici. Nezáleží přitom jen na zručnosti v ovládání kola. Děti si musí poradit i s první pomocí, dopravními předpisy nebo třeba orientací v mapě.

„Děti jsou bohužel nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu. Je proto nutné postarat se o to, aby se v něm uměli pohybovat. Pomůže jim to teď i v budoucnu, kdy z nich vyrostou ohleduplní řidiči. Jihomoravský kraj proto dlouhodobě podporuje dopravní výchovu, ať už je to prostřednictvím projektů BESIP, soutěží, na školách nebo příspěvky na budování dopravních hřišť. Pořádání celostátního finále Dopravní soutěže mladých cyklistů je tedy logickým vyústěním všech těchto aktivit,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák.

Jižní Morava navíc dokáže poskytnout soutěži unikátní zázemí v podobě dopravního hřiště v Brně na Riviéře, které je jedním z nejlepších v zemi. „Viděli jsme  to již v předchozích krajských kolech. Při testech zde mohly děti například odpovídat pomocí hlasovacích zařízení, která zjednodušují a urychlují vyhodnocení. A při finálové jízdě jich na hřiště vyrazilo vždy dvaatřicet. Jiné hřiště takový počet cyklistů naráz nepojme,“ vysvětlil Hanák.

Kraj si bude muset na finále soutěže, které proběhne mezi 19. a 21. červnem příštího roku, vyhradit v rozpočtu přibližně 400 až 500 tisíc korun. Za ty zajistí ubytování účastníků, stravování, propagační a reflexní předměty nebo například doprovodný program ve vědeckém parku VIDA centrum. Letošní finále hostil 13. června Tábor. Z jižní Moravy na něj zamířila družstva ze Základní a mateřské školy Kravsko a Základní školy Vyškov, Morávkova.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: