V srpnu odstartují další opravy. Dojde na silnici z Lednice, most u Blučiny a průtah Želeticemi

Tři projekty rekonstrukcí silnic dohromady za více než 27 milionů korun schválili na svém dnešním (15. června) zasedání radní Jihomoravského kraje. Silničáři tak začnou vybírat, kdo opraví vozovku mezi Lednicí a Nejdekem, most přes Litavu na silnici z Blučiny do Měnína a průtah Želeticemi. Ve všech třech případech odstartují stavební práce v srpnu a skončit by měly letos v listopadu.

„Mezi Lednicí a místní částí Nejdek opravíme necelý kilometr vozovky. Na počátečním úseku přímo v Lednici pouze natáhneme nový koberec. Na zbytku silnice bude provedena kompletní výměna všech konstrukčních vrstev silnice,“ komentoval náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák s tím, že náklady kraj odhaduje na přibližně 11 milionů korun.

Na opravený most se mohou těšit řidiči, kteří jezdí po silnici mezi Měnínem a Blučinou. „Most přes Litavu dostane novou betonovou spádovou desku a izolaci s třívrstvou vozovkou. Zrekonstruujeme také nosnou konstrukci, chodníky a římsy,“ popsal Hanák. Náklady na celou akci podle silničářů přesáhnou 8 milionů korun.

V srpnu začnou dělníci opravovat i silnici III. třídy, která vede přes obec Želetice. „Rekonstrukce se týká úseku od křižovatky s místní komunikací po konec hřbitova. Celkem půjde o necelých 270 metrů silnice. Předpokládáme, že stavba vyjde na přibližně 8 milionů korun,“ uzavřel Hanák.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: