Silničáři opraví za 100 milionů most na Evropské ulici v Brně

Do čtyř až pěti let by na jižní Moravě neměl být žádný most v havarijním stavu. Takový je alespoň cíl Jihomoravského kraje. Krajští radní proto na svém dnešním zasedání pověřili silničáře, aby začali vybírat firmu, která opraví most na Evropské ulici v Brně a spolu s ním i přes 1,2 kilometru silnice III. třídy. Na projekt za více než 100 milionů korun bude kraj čerpat evropské dotace. Dělníci by měli vyrazit do práce již v září.

„Most na Evropské ulici je již ve velmi špatném stavu a vyžaduje rekonstrukci. Stavbaři stávající most zbourají a vznikne zcela nová, celobetonová konstrukce,“ popsal náročný projekt, který se protáhne až do léta roku 2019, náměstek hejtmana pro oblast dopravy Roman Hanák.

Podle Hanáka tak kraj úspěšně pokračuje ve snaze výrazně zlepšit stav mostů na silnicích na jižní Moravě. „Jen za peníze z rozpočtu kraje a příspěvku Státního fondu dopravní infrastruktury chceme letos opravit, nebo alespoň zahájit opravy, celkem 16 mostů za přibližně 200 milionů korun. Dalších 33 mostů spadá pod projekty financované z evropských fondů, které registrujeme do 1. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu. Tam předpokládané náklady také přesahují 200 milionů. A 20 milionů jsme vyhradili v krajském rozpočtu na drobnější opravy, jako jsou například rekonstrukce zábradlí a zádržných systémů, které se dotknou 13 mostů,“ uzavřel Hanák.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: