Kraj na poslední koordinační schůzce před prázdninami ladil noty na opravy silnic při Moto GP

Všichni investoři, kteří zodpovídají za rekonstrukce silniční i železniční infrastruktury v Jihomoravském kraji, se opět sešli na pozvání náměstka hejtmana pro oblast dopravy Romana Hanáka na krajském úřadu. Jednání se zúčastnili i představitelé Policie ČR, protože jedním z hlavních témat byla organizace dopravy během srpnového motocyklového svátku Grand Prix. „Náš cíl je jasný. Aby se všichni dostali na brněnský závod bez zbytečných komplikací a dlouhého popojíždění v kolonách,“ komentoval Hanák.

Někteří z diváků budou na Moto GP přijíždět po dálnici D1 přes opravovaný most v Ostrovačicích. „Podle informací od Ředitelství silnic a dálnic bude uzavírka na D1 při opravě levé části mostu pouze částečná a sjezd od Prahy bude v provozu. Bez omezení pak projedou řidiči přímo pod mostem po silnici II/386,“ doplnil Hanák.

Grand Prix se vyhnou i práce na ulici Jihlavské v Brně. „Velká oprava mostu přes silnici I/23 přijde na řadu až po závodu. A aktuálně probíhající rekonstrukce povrchů dokončíme před Moto GP,“ vysvětlil Hanák.

Kromě Brna bude, co se rekonstrukcí týče, rušno o prázdninách a po nich i v jiných částech kraje. „V červenci a srpnu nás čeká výluka na trati Řikonín-Tišnov kvůli opravě tunelů a nástupišť. Další výluka pak bude o prázdninách i na trati z Kuřimi do Tišnova. Naše akce na silnicích II. a III. tříd jsme proto zkoordinovali tak, aby nekomplikovaly provoz náhradní dopravy. Týká se to například opravy silnice mezi Katovem a Níhovem,“ uvedl Hanák.

Na Tišnovsku také během prázdnin odstartuje největší stavební akce Jihomoravského kraje v letošním roce, a to rekonstrukce silnice mezi Tišnovem a Deblínem. „Dělníci vyrazí do práce během srpna a postupně opraví 6,5 kilometru dlouhou silnici spolu s pěti mosty. Náklady pravděpodobně přesáhnou 300 milionů korun a část prací bude pokračovat i v příštím roce,“ sdělil Hanák.

Spolu s Ředitelstvím silnic a dálnic kraj koordinuje například i uzavírky a opravy na silnicích II. a III. tříd v oblasti kolem Znojma, kde probíhají práce na druhé etapě výstavby obchvatu města.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: