V Brně soutěžili mladí cyklisté. Museli zvládnout chování na silnici i první pomoc

Družstva ze Základní a mateřské školy Kravsko a Základní školy Vyškov, Morávkova zabodovala v úterý (30. května) v krajském kole Dopravní soutěže mladých cyklistů, které se konalo na Dopravním hřišti Riviéra v Brně. V polovině června (13. – 15. června) je tak čeká cesta do Tábora, kde se utkají se studenty z celé České republiky. Soutěží se ve dvou kategoriích, a to od 10 do 12 a od 13 do 16 let. Děti přitom musí zvládat nejen samotnou jízdu na kole, ale otestují mimo jiné i svou znalost dopravních předpisů, orientaci v mapě nebo poskytnutí první pomoci.

„Jsem velmi rád, že se Jihomoravský kraj na organizaci této skvělé akce finančně i organizačně podílí. Dopravní výchova je pro nás prioritou. V příštím roce budeme u nás na jižní Moravě hostit i celostátní kolo soutěže. Zároveň bych chtěl pogratulovat vítězům i všem zúčastněným, protože je čekaly opravdu těžké zkoušky, ve kterých obstáli na jedničku. Zmíním například až nepříjemně realistickou simulaci poskytnutí první pomoci. Děti musely ošetřit tepenné krvácení a přivolat záchranku. Nejen v tomto případě, ale například i ve znalosti dopravních předpisů, by se od nich mohli leccos přiučit i mnozí dospělí,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák.

Krajského kola soutěže se zúčastnilo celkem osm týmů v obou kategoriích, jeden za každý ze sedmi okresů jižní Moravy a vítězové loňského ročníku s „divokou kartou“. Dopravní hřiště na brněnské Riviéře jim přitom poskytlo zázemí, které jinde v zemi nemá konkurenci. „Při testech tak mohly děti například odpovídat pomocí hlasovacích zařízení, která zjednodušují a urychlují vyhodnocení. A při finálové jízdě jich na hřiště vyrazilo vždy dvaatřicet. Jiné hřiště takový počet cyklistů naráz nepojme,“ dodal Hanák.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: