Mezi Podivínem a Lednicí se jezdí po novém. Kraj otevřel první silnici opravenou z nových dotací

Po hladkém asfaltovém koberci bez výtluků, uzavírek a omezení rychlosti už projíždí řidiči mezi Podivínem a Lednicí. První projekt spolufinancovaný z dotací nového programového období Evropské unie dnes (10. května) spolu se zástupci Správy a údržby silnic a zhotovitele slavnostně otevřel náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák. Oprava 4,5 kilometru vozovky a pěti mostů vyšla na více než 71 milionů korun (bez DPH) a od července do listopadu byla silnice pro auta kvůli stavebním pracím úplně uzavřena.

„Jsem rád, že se Jihomoravskému kraji daří efektivně čerpat peníze na opravy silnic z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Projekt rekonstrukce vozovky mezi Podivínem a Lednicí je toho důkazem. Šlo o náročnou stavbu nejen pro kraj a silničáře, ale též pro obyvatele okolních obcí i návštěvníky krásného Lednicko-valtického areálu, protože silnice byla v době turistické sezóny uzavřena. Na tu nadcházející je však již připravena v novém a řidičům se po ní bude jezdit pohodlně a hlavně bezpečně,“ uvedl Hanák.

Do IROP již Jihomoravský kraj registroval projekty rekonstrukcí silnic II. a III. tříd za půldruhé miliardy korun, tedy nejvíce ze všech třinácti krajů České republiky. Předstihl tak i kraj Středočeský, který má však o 4 700 kilometrů „okresek“ více než jih Moravy. „Daří se nám, protože jsme nepodcenili projektovou přípravu. Je to práce, která na první pohled není vidět, ale bez ní by žádné opravy silnic nebyly. Jen za letošek jsme již navyšovali částku určenou na projektovou přípravu o 10 milionů korun. Jednou z největších akcí, kterou zahájíme v tomto roce, bude oprava 6,5 kilometru silnice a pěti mostů mezi Deblínem a Tišnovem,“ sdělil Hanák s tím, že náklady pro tuto rekonstrukci odhaduje kraj na více než 300 milionů korun.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: