Léto ve znamení rekonstrukcí. Silničáři se pustí do mostu v Hodoníně, hráze i čtyř kilometrů silnic

Do oprav více než 3,8 kilometrů vozovky mezi Mutěnicemi a Dubňany, silnice přes hráz u Dolních Věstonic a Strachotína a mostu přes I/55 v Hodoníně se v létě dají dělníci. Firmy, které se zhostí dalších tří velkých projektů rekonstrukcí silnic a mostů na jižní Moravě, začnou po dnešním (4. května) rozhodnutí Rady Jihomoravského kraje vybírat silničáři co nejdříve. Po novém se z Dubňan a po hrázi u novomlýnské nádrže projedou řidiči už letos v listopadu. Práce na mostě v Hodoníně potrvají o rok déle.

„Silnice mezi Mutěnicemi a Dubňany je už na hranici životnosti. Podklad stavbaři zrecyklují, upraví se profil i rovinatost komunikace a celá konstrukce silnice se zesílí.  Od křížení ulic Nádražní a Jarohněvice v Dubňanech je poškození menší. V tomto úseku dostane komunikace nový dvouvrstvý kryt, který zajistí větší únosnost,“ popsal náměstek hejtmana pro oblast dopravy Roman Hanák. Práce by zde podle něj měly začít v druhém prázdninovém měsíci. Hotovo bude v listopadu a investice pravděpodobně přesáhnout 17 milionů korun (bez DPH). Rekonstrukce si vyžádá úplnou uzavírku. Řidiči stavbu objedou po silnicích II/380 a II/431 směrem k Hodonínu.

Silnici II/420, která vede mezi Strachotínem a Dolními Věstonicemi po hrázi vodní nádrže Nové mlýny, začnou dělníci opravovat již v červenci. „Je to hlavní dopravní spojnice obou obcí. Silničáři odfrézují starý povrch a místo něj položí dvě vrstvy nového asfaltového betonu. Silnice bude ohraničena betonovými krajníky,“ uvedl Hanák s tím, že součástí stavby za více než 21 milionů je také rekonstrukce krajnic, čar a sjezdů. „V rámci rekonstrukce opravíme i opěrnou zeď v délce přes 600 metrů a vyměníme starý asfaltový kryt na mostu u Strachotína,“ doplnil Hanák. Hotovo by mělo být také v listopadu.

Do nejnáročnější ze tří plánovaných staveb se silničáři pustí v září. „Oprava mostu v Hodoníně, který převádí silnici II. třídy přes dopravní tepnu I/55, vyjde na více než 44 milionů korun. Při rekonstrukci vymění stavbaři starou nosnou konstrukci a nahradí ji novou. Řidiči budou během stavby jezdit po provizorním mostě. Jedná se o velmi náročnou stavbu, ukončení prací proto odhadujeme až na listopad příštího roku,“ uzavřel Hanák.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: