Tisíc nových pokladen usnadní cestování. Za jízdu autobusem na jižní Moravě zaplatíme kartou

Náš Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje je na špici už dnes. V příštích dvou až třech letech ale dál významně usnadníme lidem cestování a placení za jízdné. Pomůžou moderní technologie jednadvacátého století. S žádostí o dotaci na nákup tisíce nových pokladen pro platbu kartou v našich autobusech jsme zabodovali mezi projekty přihlášenými do Integrovaného regionálního operačního programu a s nejvyšší pravděpodobností na ně získáme přes 42 milionů korun z evropských fondů. Do vozů bychom je mohli začít instalovat už v průběhu příštího a přespříštího roku.

Projektu takzvaného elektronického odbavení cestujících se účastní také Brno a mohu říct, že je za ním kus dobré práce na všech frontách. Místo hledání drobných po kapsách tak budou mít lidé možnost zaplatit i v meziměstských autobusech pohodlně přiložením své klasické bankovní karty k pokladně s elektronickým čipem. Před platbou stačí jen řidiči nahlásit, kam pojedete, a systém vám sám spočítá ideální variantu jízdného. Nebudete tak muset přemýšlet, který lístek by pro vás byl v dané chvíli nejlepší. Systém sám vše zaeviduje a na konci dne odečte cestujícímu maximálně cenu jednodenní jízdenky.

Pamatujeme samozřejmě i na naše seniory, kteří bankovní karty nemusí využívat. Vždy proto bude možné zaplatit za jízdné i v hotovosti, elektronické jízdné však poskytne jednodušší a komfortnější způsob.

Kde jsme se umístili mezi žádostmi do Integrovaného regionálního operačního programu se můžete podívat ZDE.

Pohodové a komfortní cestování po jižní Moravě vám přeje

Roman Hanák
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: