Silničáři začnou vybírat, kdo opraví osm mostů na silnicích II. a III. tříd

Již v dubnu začnou stavbaři opravovat prvních osm mostů na bývalých okreskách na jižní Moravě. Do listopadu by tak měli řidiči jezdit po nových nebo zrekonstruovaných mostních konstrukcích na Černovické ulici v Brně, mezi Střelicemi a Ořechovem, Jiříkovicemi a Šlapanicemi nebo v Kostelci. Aby se mohli dělníci pustit do oprav co nejdříve, schválili jsme dnes (9. března 2017) na Radě Jihomoravského kraje zahájení výběrových řízení na zhotovitele. Kromě toho vyberou silničáři i firmu, která zrekonstruuje opěrnou zeď u mostu v Jevišovicích. Celkem přesahují odhadované náklady na všechny stavby 80 milionů korun (bez DPH).

Obě části mostu na Černovické ulici v Brně, který převádí silnici II/374 přes Olomouckou, jsou dnes v nevyhovujícím stavu. Při rekonstrukci jim kompletně vyměníme mostní svršek a zasanujeme spodní stavby. Kromě mostu samotného se opraví i přilehlé úseky silnice. Náklady odhadujeme na necelých 28 milionů korun. Stavba bude přitom rozdělená do dvou etap. První od letošního dubna do listopadu a druhá ve stejném období napřesrok.

Dvou mostů se bude týkat téměř devítimilionový projekt na silnici III. třídy mezi Střelicemi a Ořechovem. Most přes Troubský potok stavbaři nejdříve zdemolují a potom nahradí zcela novou konstrukcí. Sousední most bude zrušen.

Dva mosty se dočkají rekonstrukce i mezi Jiříkovicemi a Šlapanicemi. Jeden z nich nahradí trubní propustka, druhý, po kterém přejíždí auta přes potok Roketnice, bude zbořen a opět nahrazen mostem novým. Jak spodní, tak nosné konstrukce starých mostů jsou již ve špatném stavu. Náklady pravděpodobně lehce přesáhnou 16 milionů korun. Na opravu mostů v budoucnu naváže i rekonstrukce silnice mezi Jiříkovicemi a Šlapanicemi. Proběhne v koordinaci s připravovanou výstavbou cyklostezky.

Také v Kostelci opraví silničáři dva mosty. Jeden z nich vede přes potok Malšinka přímo v Kostelci, druhý se pak nachází na silnici III. třídy spojující Kostelec a Hýsly. Staré konstrukce přitom čeká demolice. V rámci rekonstrukcí mostů opravíme i přilehlé komunikace, křižovatku dvou silnic III. třídy a upravíme koryto potoka. Náklady by neměly přesáhnout 12 milionů korun.

Kamennou opěrnou zeď u mostu na silnici II/361 v Jevišovicích nahradí mezi letošním dubnem a listopadem zeď nová, tentokrát z železobetonu. Bude založená na mikropilotách, s chodníkovou římsou a trubkovým zábradlím. Součástí stavby bude také provedení vozovkových vrstev navazujících na opěrnou zeď a další související práce. Nová opěrná zeď vyjde podle odhadů na přibližně 15,5 milionu korun.

Bezpečné a pohodové cestování po Jihomoravském kraji vám přeje

Roman Hanák
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: