Při koordinaci oprav jihomoravských silnic pamatujeme i na motocyklovou Velkou cenu

Tento týden se na mé pozvání na krajském úřadu opět sešli zástupci všech investorů a organizací, které zodpovídají za opravy a bezpečnost provozu na silnicích a železnici v Jihomoravském kraji. Pravidelná měsíční jednání mají zajistit, aby se v jednom regionu nenakupily uzavírky a výluky. Důležitým tématem březnové schůzky byla kromě jiného i letošní Grand Prix České republiky.

Velká cena je prestižní akce, která každoročně přivádí do Jihomoravského kraje mnoho fanoušků motocyklového sportu. S tím se samozřejmě pojí i hustý provoz. Při plánování harmonogramu stavebních prací na našich silnicích proto myslíme i na to, aby se všichni návštěvníci dostali na brněnský Automotodrom co nejpohodlněji a pokud možno i bez dopravních omezení po cestě. Časnější termín letošního závodu (6. srpna) může navíc přilákat do jihomoravské metropole ještě více návštěvníků. Brno díky němu totiž předběhne Rakousko.

Z možných příjezdových cest plánuje Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje pracovat v létě jen na Jihlavské ulici v Brně, kde opraví most přes silnici I/23. Práce budeme organizovat tak, aby byla komunikace pod mostem v termínu Velké ceny plně průjezdná a aby i na Jihlavské čekaly na řidiče a motorkáře co nejmenší omezení.

Stavební práce se nevyhnou ani dálnici D1. U Ostrovačic bude Ředitelství silnic a dálnic ČR spravovat most a rekonstruovat vozovku. I zde bude ale zajištěna dostatečná průjezdnost. I práce na „Dé jedničce“ směrem na Vyškov v podobě oprav mostu u Rohlenky a povrchu dálnice mezi Brnem-východ a Holubicemi by měly být do konce července, a tedy před začátkem Velké ceny, dokončeny. Projekty na D2 plánuje Ředitelství silnic a dálnic zahájit až v polovině srpna, tedy po Grand Prix.

Spolu se zástupci Policie ČR budeme také apelovat na město Brno, aby v souvislosti s pořádáním Velké ceny rozvrhlo i projekt světelné křižovatky na staré dálnici u Žebětína. Tato akce probíhá v režii Brna a kraj se na ní podílí zhruba z pětiny. Koordinace tedy bude záviset na městě.

Bezpečné a pohodové cestování po jižní Moravě vám přeje

Roman Hanák
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: