Rada Jihomoravského kraje schválila investiční záměr přemostění na Staré Blansko

Plynulejší provoz ve městě Blansku, méně rizikových situací pro řidiče a odklon nákladní dopravy ze zástavby rodinných domků do průmyslové zóny. To si slibuje Rada Jihomoravského kraje od takzvaného přemostění na Staré Blansko, jehož investiční záměr schválila na svém dnešním zasedání (17. února 2017).

Dnes okružní křižovatku ulic Rožmitálovy, Svitavské, Poříčí, Smetanovy a Svatopluka Čecha zahlcují v dopravních špičkách auta čekající před nedalekým železničním přejezdem. Do budoucna by však měla přes koleje i řeku Svitavu přejet po novém mostu. „Postupujeme podle memoranda, které jsme minulý rok uzavřeli s městem Blanskem. Přemostění na Staré Blansko vyřeší množství dopravních komplikací, ať už je to odlehčení rondelu ve Svitavské, výrazné zrychlení dopravy na severojižním průtahu městem a zklidnění provozu v ulicích Komenského a Brněnské, kde dnes kamiony projíždí kolem rodinných domů,“ komentoval rozhodnutí Rady náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák.

Následovat má pořízení dokumentace pro spojené územní a stavební řízení, které bude v režii města Blanska. Kraj na něj přispěje prostřednictvím dotace. „Podmínkou jejího poskytnutí je vydání změny územního plánu města Blanska, která zakotví potřebný návrhový koridor pro stavbu,“ informoval Hanák.

Na nový přibližně stopadesátimetrový most budou řidiči najíždět u křížení Svitavské s ulicí Fügnerovou a vyjedou v Brněnské ulici, kde vznikne kruhový objezd.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: