Kraj dále řeší problematiku platů řidičů. Uvolní peníze na zvýšení mezd

Na dnešním mimořádném zasedání Rady Jihomoravského kraje jsme rozhodli o uvolnění finančních prostředků pro autobusové dopravce. Pomohou jim pokrýt náklady na zvýšení mezd řidičů podle vládního nařízení. K tomuto kroku jsme přistoupili v návaznosti na jednání Asociace krajů ČR s Vládou ČR, které nepřineslo jasnou odpověď v otázce, zda stát poskytne na platy peníze spolu s metodikou jejich rozdělení. Rozhodnutí na svém navazujícím zasedání posvětili jednomyslně i zastupitelé.

Jedná se o částku přibližně 100 milionů korun, avšak o  detailech návrhu finanční podpory a dalším postupu při řešení této problematiky chci nejdříve informovat dopravce a zástupce odborů na setkání u kulatého stolu, které svolám na příští týden. Zatím pouze doplním, že pokud budou dopravci s návrhem souhlasit, je naším záměrem, aby byla celá záležitost vyřešena nejpozději  v první dekádě měsíce března.
Prioritou pro nás je, aby se peníze skutečně dostaly k řidičům. Chtěl bych proto apelovat na ministerstvo práce a sociálních věcí, potažmo inspektorát práce, aby dohlédlo na využití těchto prostředků. Zároveň očekávám, že se této problematice budou v příslušných společnostech věnovat s patřičnou pozorností i odborové organizace zastupující řidiče autobusů.

Pohodové cestování po jižní Moravě vám přeje

Roman Hanák
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: