Jihomoravský kraj chce spolufinancovat další čtyři projekty rekonstrukcí silnic

Snaha vyčerpat co nejvíce evropských dotací pro opravy silnic II. a III. třídy v Jihomoravském kraji pokračuje. Na dnešním zasedání Rady (2. února 2017) jsme doporučili zastupitelům Jihomoravského kraje schválit spolufinancování pro další čtyři projekty. Do konce října příštího roku by tak měli řidiči projet po novém koberci Krhovicemi na Znojemsku, ulicí Rakoveckou v Brně a po opraveném mostu přes silnici I/23 na Jihlavské také v Brně. Po silnici mezi Dobelicemi a Hostěradicemi již v říjnu 2017.

Zdroj: Správa a údržba silnic JMK (Ilustrační foto)

Jde o stavební akce za téměř 190 milionů korun, přičemž Jihomoravský kraj by na ně uvolnil necelých 38 milionů. Zbývajících přibližně 150 milionů korun bychom čerpali z Integrovaného regionálního operačního programu.

Opravu  téměř šesti kilometrů silnice II/413 mezi Dobelicemi a Hostěradicemi budou silničáři do první výzvy evropského dotačního programu teprve registrovat. Zesílíme asfaltový kryt silnice ve stávající šířce a opravíme i objízdnou trasu přes silnici II/397 v délce jednoho kilometru. Stavbaři by se mohli dát do práce už letos v červenci.

I další akci, opravu mostu přes silnici I/23 na Jihlavské v Brně, čeká registrace do první výzvy Integrovaného regionálního operačního programu. Rekonstrukce řeší omezení zatížitelnosti a upravuje stavební stav mostu. Vzhledem k charakteru rekonstrukce se bude stavba provádět po polovinách při částečné uzavírce. Součástí bude i oprava komunikace před a za mostem. Náklady odhadujeme na 42 milionů korun a začít by mohli stavbaři letos v červnu.

Další dva projekty již v evropském programu zaregistrovány jsou. Kvůli prostupu projekčních prací jsme se ale rozhodli rozdělit opravu průtahů Krhovicemi a Valtrovicemi na dvě akce a v první výzvě se zaměříme na silnici přes Krhovice. Komunikaci kompletně zrekonstruujeme včetně výstavby dešťové kanalizace a souvisejících přeložek inženýrských sítí. Projekt zahrnuje i výstavbu chodníků, které bude financovat obec. Náklady na stavbu dosáhnou 45 milionů korun, přičemž začít by se mělo letos v květnu.

Finančně nejnáročnější bude pravděpodobně oprava 1,3 kilometru dlouhého úseku silnice II/384 v brněnské ulici Rakovecká. Týká se části od křižovatky se silnicí II/386 po parkoviště pod hradem Veveří. Komunikaci opravíme, rozšíříme vozovku, zrekonstruujeme odvodnění a upravíme krajnice. Součástí stavby je i výšková úprava mostu a výstavba opěrných zdí. I zde by silničáři mohli začít s rekonstrukcí letos v květnu.

Jihomoravský kraj již zaregistroval do první výzvy Integrovaného regionálního operačního programu celkem 26 projektů oprav silnic. Rekonstrukce Dobelice – Hostěradice a mostu na Jihlavské se tak stanou sedma a osmadvacátým.

Pohodlné cestování po jižní Moravě Vám přeje

Roman Hanák
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: