Silničáři pořídí dvanáct nových aut pro zimní i letní údržbu silnic

Loňský prosinec a letošní leden připomněly, jak vypadá normální zima v našich zeměpisných šířkách. Jihomoravští silničáři se se sněžením popasovali se ctí, během tohoto a příštího roku však plánují rozšířit vozový park pro zimní i letní údržbu silnic II. a III. tříd. Do budoucna by se mohla dvanáct nových auta starat v návaznosti na schválení nového zákona o pozemních komunikacích také o silnice třídy první.

Zajistit, aby řidiči bezpečně projeli po komunikacích na jižní Moravě, je nejdůležitější úkol Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje. Rozhodli jsme proto o nákupu 12 nových vozidel pro zimní a letní údržbu za necelých 70 milionů korun (bez DPH). První várku pořídíme již v letošním roce, v krajském rozpočtu jsme pro tyto účely vyhradili 48 milionů korun.

Do budoucna by bylo určitě dobré, aby krajští silničáři zajišťovali údržbu i silnic I. třídy. Počkáme, jak dopadne zákon o pozemních komunikacích, který zatím prošel druhým čtením v Poslanecké sněmovně. Svěřit tuto práci Správě a údržbě silnic se zdá logické, protože by tak byla zajištěna návaznost a kvalita údržby všech silnic v Jihomoravském kraji.

Bezpečné a pohodlné cestování po Jihomoravském kraji Vám přeje

Roman Hanák
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: