Kobeřické děti dostaly novou školu a školku. Díky přestavbě je flexibilnější a má větší kapacitu

Krásně opravené prostory, nové vybavení, ale také přístavba s učebnou pro pohybové aktivity. To je jen stručný výčet novinek, které čekaly na děti z Kobeřic u Brna v jejich zrekonstruované mateřské a základní škole. Náročný projekt za 24 milionů korun jsem v sobotu (17. prosince) slavnostně ukončili spolu s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou.

Vzniklo nové oddělení mateřské školy, čímž nám vzrostla kapacita z 24 na 36 dětí. Dále jsme zbudovali také novou kmenovou třídu základní školy, kde se nám opět navýšila kapacita. Třídy jsme sestěhovali a knihovnu spolu s prostory pro základní uměleckou školu jsme přesunuli do podkroví. Velmi si cením toho, že je škola díky přestavbě flexibilnější. Ve všech učebnách jsou nataženy datové kabely, a my se tak můžeme přizpůsobit vývoji počtu dětí a přesouvat třídy dle potřeby. Škola je také bezpečnější a díky novému výtahu i bezbariérová.

Dominantou školy se nově stala moderní nástavba s velkými okny a fasádou z dřevěných lamel. Nachází se v ní víceúčelová učebna pro výuku motoriky a pohybových aktivit, kterou budeme využívat i pro další potřeby obce.

Projekt za 24 milionů se podařilo dokončit během 5 měsíců. První část jsme otevírali 5. září a nástavbu v sobotu 17. prosince. Více než 18 miliony korun se na celé akci podílelo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Další 2,5 milionu přispěl Jihomoravský kraj. Zbytek dofinancovala obec. Všem partnerům bych chtěl tímto poděkovat za velmi vstřícný a otevřený přístup.

Krásné Vánoce s šťastný nový rok Vám přeje

Roman Hanák

Starosta Kobeřic u Brna
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: