Odložená oprava silnice mezi Židlochovicemi a Nosislaví odstartuje ještě letos výběrem zhotovitele

Přes tři kilometry dlouhý úsek silnice II/425 mezi Židlochovicemi a Nosislaví mají naši jihomoravští silničáři v hledáčku již delší dobu. Plánovanou rekonstrukci však bylo třeba odložit kvůli vzájemné koordinaci s Ředitelstvím silnic a dálnic a pracím na dálnici D2 tak, aby řidiči nepřejížděli z uzavírky do uzavírky. Na stavbu teď začne Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje vybírat zhotovitele. Investiční akci jsme dnes (30. září) odsouhlasili na Radě Jihomoravského kraje.

Silnice je ve špatném stavu, proto zrekonstruujeme kryt vozovky v délce 3 kilometry a 25 metrů. Prvních 180 metrů komunikace leží přímo v obci Židlochovice, zbývajících 2 845 metrů potom vede mimo obec. Náklady odhadujeme na přibližně 27 milionů korun (bez DPH). Součástí zakázky jsou i související projekční a zeměměřičské práce.

Většina stavebních prací sklouzne kvůli zimě pravděpodobně do příštího roku. V červnu 2017 už by ale měli řidiči mezi Židlochovicemi a Nosislaví jezdit po novém povrchu.

Bezpečné cestování (nejen) po jižní Moravě vám přeje

Roman Hanák

 
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: