Na seniory čekají ve Slavkově zajímavé kulturní a zdravotně preventivní akce

První říjnový den patří seniorům. A proto i letos pořádá Zámek Slavkov – Austerlitz program k příležitosti Mezinárodního dne seniorů. Lidé nejen v důchodovém věku se tak v sobotu 1. října můžou těšit na kulturní program v prostorách zámku, cimbálovou muziku a zdravotně – preventivní akce.

Vstup do prohlídkových tras bude v tento den za symbolických 30 korun. Od 14:00 se navíc v chrámu Vzkříšení Páně odehraje velkolepý koncert třebíčského sboru Musica Animata. Představí oratorium G. F. Händela MESIÁŠ. Vstupné i na tuto akci bude dobrovolné.

Na nádvoří pak za příznivého počasí bude hrát cimbálová muzika, v prostorách zámku se uskuteční měření tlaku, glykémie.  Během dne vystoupí také děti z místních škol. Zajištěno bude také občerstvení.

Vstup na doprovodný program je zdarma. Vstupné na prohlídkovou základní trasu Historické sály je pro osoby nad 60 let, případně po předložení Senior pasu, za 30 korun.

Akce se koná pod záštitou místostarostky města Marie Jedličkové, náměstka hejtmana Jihomoravského kraje Romana Hanáka a starosty města Michala Boudného Partnerem akce je Svaz diabetiků ČR, územní organizace Slavkov u BrnaSenior pasy a Slavkovský pivovar.

Program:

10:00 – ZVÍDÁLEK – vystoupení MŠ na nádvoří zámku

10:45 – ŽESŤOVÝ KVINTET – koncert, Konzervatoř Brno, nádvoří zámku

11:15 – MÁJEK – cimbálová muzika, nádvoří zámku

13:00 – MODERNÍ LÉČBA KOMPLIKACÍ DIABETU – přednáška MUDr. Emila Záhumenského, Divadelní sál

14:00 – MESIÁŠ, Musica Animata – oratorium G. F. Händela, chrám Vzkříšení Páně

Po celý den – ZDRAVOTNĚ PREVENTIVNÍ AKCE

Symbolické vstupné do prohlídkových tras zámku 30 Kč
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: