Kraj s pomocí evropských peněz opraví silnice, průtahy a postaví mosty. Rada dala projektům zelenou

Celkem šest investičních záměrů na stavební akce spolufinancované z Integrovaného regionálního operačního programu dnes jsme také dnes odsouhlasili na Radě Jihomoravského kraje. Za přibližně 350 milionů korun se tak dočkají rekonstrukce průtahu například v Jedovnicích, Jamolicích nebo části Kyjova. Dělníci také opraví most v Rájci – Jestřebí a most mezi Adamovem a Bílovicemi zbourají a postaví místo něj nový. Největší schválenou akcí je rekonstrukce silnice II/379 mezi Tišnovem a Drásovem, kde silničáři opraví i část průtahu městysem. Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje teď bude moct začít s výběrem zhotovitelů. Projekty by měly být dokončeny mezi červnem a srpnem roku 2018.

Zdroj: Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje

Jihomoravský kraj dokazuje, že je připraven efektivně čerpat dotace na opravy silnic II. a III. tříd. Registrujeme projekty do první výzvy Integrovaného regionálního operačního programu a první akce, spolufinancované z nového programového období, už dokonce běží, například rekonstrukce silnice mezi Podivínem a Lednicí. Využití evropských zdrojů je o to důležitější, že ministr dopravy Dan Ťok avizoval, že příští rok nepřispěje stát na krajské silnice ani korunu.

Nejnáročnější akci představuje rekonstrukce silnice II/379 mezi městem Tišnov a městysem Drásov a části průtahu Drásovem. Součástí stavby je i rekonstrukce mostu, výstavba opěrných zdí a zpevnění břehů potoka Lubě, vyvolané přeložky inženýrských sítí a rekonstrukce odvodnění.

Projekty, které dnes dostaly zelenou, zahrnují celkem šest akcí. První je rekonstrukce silnic II/373 a II/379 v průtahu městysem Jedovnice. V rámci stavby silničáři opraví i úsek silnice II/379 mezi Jedovnicemi a Kotvrdovicemi. Celková délka rekonstruovaných komunikací je 2,5 kilometru.

Předmětem další veřejné zakázky je rekonstrukce mostu, který převádí silnici II/377 přes železniční trať Brno – Česká Třebová na území města Rájec Jestřebí. Součástí oprav budou i navazující silnice a okružní křižovatka, přičemž délka řešeného úseku je přibližně 641 metrů.

Opravy průtahu se dočkají i v Jamolicích. Stavba zahrne i demolici stávajícího a výstavbu nového mostu a rámového propustku. Celkem zde opravíme přes 1,3 kilometru silnice.

Další starý most dělníci zbourají a postaví místo něj nový na silnici II/374 mezi Adamovem a Bílovicemi. Součástí stavby jsou přeložky inženýrských sítí, úprava napojení sjezdů, směrová přeložka potoka, vybudování nových propustků a dopravní značení.

Rekonstrukce průtahu se bude také týkat investiční akce II/432 Kyjov – Milotice – Ratíškovice. Dělníci opraví silnici II/432 v části průtahu městek Kyjov na ulici Havlíčkova a v extravilánu mezi Kyjovem a Miloticemi a Ratíškovicemi. Na úseku Kyjov – Milotice bude provedena rekonstrukce a zesílení asfaltových vrstev, včetně lokálních sanací konstrukce vozovky, na úseku Milotice – Ratíškovice bude provedena recyklace za studena a následná pokládka asfaltových vrstev, se zachováním šířkového uspořádání silnice. Celková délka opravených úseků přesáhne 7 kilometrů.
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: