Kraj je připravený spolufinancovat opravy silnic za půldruhé miliardy korun

Na Jihomoravském kraj nezahálíme, do 1. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) jsme připravili další projekty rekonstrukcí silnic II. a III. třídy za více než 1,5 miliardy korun. Hejtmanství je připravené podílet se na jejich spolufinancování a uvolnit tak v budoucnu na opravy dokončené do konce října přespříštího roku ze svého rozpočtu více než 130 milionů korun. Podpoře projektům z evropských peněz musí dát ještě zelenou zastupitelstvo.

Celkem bychom takto opravili nebo zbudovali téměř jednapadesát kilometrů krajských silnic a dvaadvacet mostů. Mezi největší projekty by patřila další část stavby průtahu Rájcem, to jsou více než dva kilometry úplně nové komunikace a sedm mostů. Dalšími velmi náročnými projekty jsou například rekonstrukce cesty mezi Terezínem a Velkými Pavlovicemi, Tišnovem a Drásovem, Tučapy a Vyškovem nebo průtahy Suchohrdly a Příměticemi.

Do 1. výzvy IROP už jsme v minulosti úspěšně zaregistrovali čtyři projekty, přičemž opravy silnic mezi Podivínem a Lednicí a Bzencem, Přívozem a Strážnicí už úspěšně běží. Naším cílem je získat na rekonstrukce vozovek v Jihomoravském kraji co nejvíce peněz a co nejrychleji tak vyrovnávat vnitřní dluh, se kterým stát krajům tyto silnice odkázal. Kromě využití evropských peněz jednáme prostřednictvím Asociace krajů ČR o navýšení příspěvků ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

 

Bezpečné a pohodlné cestování (nejen) po jižní Moravě Vám přeje

Roman Hanák
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: