Koordinátor našeho Integrovaného dopravního systému se dostal mezi TOP malé a střední podniky

V úterý jsem se v krásném prostředí zámku ve Slavkově setkal s brněnskými a jihomoravskými podnikateli z Regionální hospodářské komory Brno. Při té příležitosti jsem mohl pogratulovat a předat ceny vítězům soutěže malých a středních podniků TOP MSP 2016. A moc mě potěšilo, že mezi nejlepšími firmami se na krásném šestém místě umístila společnost KORDIS JMK, koordinátor Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje.

O co vlastně šlo? Kategorií, ve kterých se soutěžilo, bylo celkem pět. Zahýbat s výsledky mohlo veřejné hlasování, bonita firmy, dynamika růstu, finanční zdraví a využití potenciálu zaměstnanců. KORDIS JMK úctyhodně zabodoval ve všech pěti a za to patří velký dík jak vedení společnosti, tak všem pracovníkům, kteří mají na úspěchu svůj lví podíl.

Jsem hrdý, že díky jejich skvělé práci i díky podpoře Jihomoravského kraje máme dnes na jižní Moravě perfektně fungující Integrovaný dopravní systém, který nám můžou závidět leckteří nejen v České republice, ale v celé Evropě.

Elektronické odbavení a jízdné pro děti a seniory zdarma

Velké plány máme navíc i do budoucna. Nejsme troškaři. Čeká nás jedna zásadní inovace. Díky takzvanému elektronickému odbavení budou moci lidé platit za jízdné v e-shopu nebo rovnou v autobusu, tramvaji či vlaku. Stačí, když přiloží bezkontaktní platební kartu ke speciálnímu terminálu.

Platby přes internet nebo bezkontaktní kartou se za několik posledních let staly běžnou součástí našich životů. Chceme proto využít těchto pohodlných a zároveň ověřených možností, abychom lidem co nejvíce ulehčili úhradu jízdného.

Vše začne už příští rok v brněnské MHD, která bude odrazovým můstkem pro následné rozšíření elektronického odbaveni po celém Jihomoravském kraji.

Už jsme schválili příspěvek společnosti KORDIS JMK ve výši 32 milionů korun na pořízení 1 000 bezkontaktních terminálů a dalších šest milionů z krajského rozpočtu poslouží na vybudování základny systému – Dopravního zúčtovacího centra.

Prioritou sociální demokracie ale není jen snadné, ale i levnější cestování. Chceme proto zavést jízdné pro žáky do 10 let a seniory nad 70 let zdarma. Budeme vaší garancí, že se dostanete z práce domů nebo s dětmi do školy bez problémů, bezpečně a včas. Budeme navíc zlepšovat dopravní spojení i do odlehlejších regionů a malých obcí.

Pořadí oceněných firem:

  1. HEFAISTON, spol. s r.o.
  2. KSK Precise Motion, a.s.
  3. PEaPE METAL, s.r.o.
  4. KALÁB-stavební firma, spol. s r.o.
  5. LETIŠTĚ BRNO a.s.
  6. KORDIS JMK, a.s.
  7. Kovoprojekta Brno a.s.
  8. Holek Production s.r.o.
  9. GEOtest, a.s.
  10. ZNOJEMSKÉ STROJÍRNY, s.r.o.portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: