Jihomoravský kraj kývl na stavbu logistického centra u brněnského letiště. Přinese nová pracovní místa

Na dnešním zasedání Rady Jihomoravského kraje jsme schválili záměr zřízení práva stavby na pozemcích u brněnského letiště v Tuřanech pro první etapu plánovaného logistického parku. O projekt má zájem mezinárodní společnost TNT, která poskytuje přepravní a logistické služby. Provoz chce zahájit už na začátku července příštího roku.

Předpokládá se, že nové distribuční centrum zaměstná v době zahájení provozu asi 125 lidí. V horizontu několika let pravděpodobně dojde k dalšímu významnému nárůstu počtu zaměstnanců. Společnost TNT na brněnském letišti operuje dlouhodobě. Plánovaný rozvoj aktivit firmy i směrem na východní trhy navíc odpovídá dalším záměrům při využití logistické zóny.

Celý projekt výstavby logistického centra počítá výhledově se čtyřmi skladovými a distribučními halami s příslušným administrativním a technickým vybavením. V první etapě vznikne hala jedna a celý areál doplní vrátnice, vodní nádrž pro účely protipožární ochrany a čerpací stanice.

Roman Hanák

 
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: