Ze silnic přes Benešov, Nové Mlýny a Medlovice zmizí výmoly. Silničáři začnou o prázdninách

Nový koberec natáhnou dělníci na krajských silnicích, které procházejí třemi obcemi na jižní Moravě – Benešovem-Pavlovem na Boskovicku, Novými Mlýny u stejnojmenné vodní nádrže a Medlovicemi na Vyškovsku. Materiály spojené s plánovanými opravami jsme dnes schválili na zasedání Rady Jihomoravského kraje.

Opravy průtahů všemi zmíněnými obcemi odstartují o prázdninách a skončí v listopadu. První akce se týká kompletní rekonstrukce přibližně 700 metrů silnice II. třídy, která prochází obcí Benešov-Pavlov. Stavební práce si zde vyžádají nejdříve částečnou a později i úplnou uzavírku. Dělníci začnou na silnici pracovat v červenci a celá stavba přijde na 18 milionů korun (bez DPH).

Ve stejnou dobu se dočkají začátku oprav průtahu i v  Nových Mlýnech, kde současná konstrukce silnice neodpovídá jejímu zatížení. Silničáři zrecyklují stávající povrch s novým živičným krytem a lokálně celou vozovku zasanují. Součástí stavby je i dopravní značení, osazení svodidel, pročištění propustků a zřízení jedné dešťové vpusti u autobusové zastávky. Náklady odhadujeme na 7 milionů korun (bez DPH).

O měsíc později, tedy v srpnu, zahájí dělníci rekonstrukci silnice procházející Medlovicemi, na kterou jsme vyhradili téměř 12 milionů korun (bez DPH). Peníze na opravu poputují z příspěvku Státního fondu dopravní infrastruktury. Nově navržená komunikace sleduje stávající trasu směrově i výškově a díky opravám se zlepší i odvodnění silnice.

Bezpečné a pohodové cestování po jižní Moravě vám přeje

Roman Hanák
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: