Stop randálu. V ulici Na Brněnce v Ivančicích natáhnou silničáři nový protihlukový koberec

Když pojedou auta po ivančické ulici Na Brněnce, mezi křižovatkami s ulicemi Padochovská a V Uličce najednou ztichnou. Na dnešním zasedání krajské rady jsme totiž schválili, aby jihomoravští silničáři 315 metrů dlouhý úsek vozovky opravili a natáhli nový asfaltový koberec s protihlukovými účinky. Stavební práce začnou letos v srpnu a hotovo může být v říjnu.

Oprava silnice si vyžádá komplexní úpravy. Podle diagnostiky vozovky se musí zvýšit únosnost podloží. Stávající zeminu vymění dělníci za nový materiál. Součástí projektu jsou také chodníky z betonové dlažby a vjezdy nebo podélná odstavná stání ze zámkové betonové dlažby. Tam, kde je to možné, jsou navržena podélná stání pro auta. Po pravé straně směrem na Neslovice vznikne nový dlážděný chodník. Chodník vlevo dělníci opraví, a to včetně vjezdů.

Na akci, která vyjde na bezmála 10 milionů korun (bez DPH), spolupracují naši silničáři s městem Ivančice. To zajistilo projektovou dokumentaci i vydání stavebních povolení. Společně budou postupovat i při výběru zhotovitele a Ivančice na stavbu také přispějí částkou přesahující čtyři miliony korun. Z rozpočtu Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje na ni poputuje 5,75 milionů.

Bezpečné a pohodové cestování po jižní Moravě Vám přeje

Roman Hanák
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: