Nová autobusová linka spojí turisticky atraktivní oblasti jižní Moravy a Dolního Rakouska

Vznik sezónní autobusové linky Turistbus, která bude o víkendech několikrát denně jezdit mezi Podivínem, Lednicí a Valticemi na moravské straně, Herrnbaumgartenem, Poysdorfem, Falkensteinem a Drasenhofenem na straně rakouské, a pak zpět na Moravu přes Mikulov, Pernou a Pasohlávky (a naopak), jsme dnes posvětili na Zastupitelstvu Jihomoravského kraje.

Velké díky putují k našim rakouským partnerům a partnerům ze soukromého sektoru. A samozřejmě i ke koordinátorovi Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje společnosti KORDIS JMK, se kterou jsme k Turisbusu vydali následující zprávičku. Věřím, že v ní najdete vše podstatné, ale kdyby Vám přeci jen nějaké informace scházely, neváhejte a pište!

„Prioritou vzájemné spolupráce Jihomoravského kraje a země Dolní Rakousko v oblasti veřejné dopravy je kromě pravidelné dojížďky za prací a do škol také přeshraniční cestovní ruch. Nová linka přiblíží rakouským turistům atraktivní turistické lokality jižní Moravy, jako je Pálava, Lednicko-valtický areál nebo Aqualand v Pasohlávkách. Stejně tak budou mít (nejen) Moravané snadnější přístup k zajímavostem Dolního Rakouska,“ představil cíle autobusového spojení náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu a majetek Roman Hanák s tím, že Turistbus také zlepší dopravní obslužnost na trase Valtice – Lednice – Podivín a v řadě obcí výrazně zvýší počet víkendových spojů směrem do Brna.

V červenci a srpnu nepojedou navíc turistické autobusy jen o víkendu, ale dva spoje vyrazí z Aqualandu přes Mikulov do Poysdorfu i v pátek. „V době Pálavského Vinobraní a současně probíhajících vinařských slavností v Poysdorfu bude na lince zajištěn i zvláštní noční spoj,“ uvedl ředitel společnosti KORDIS JMK Jiří Horský a dodal, že atraktivní nabídku spojů doplní i atraktivní cena: „O víkendu mohou cestující využít turistickou jízdenku Pálava, která platí 24 hodin od zakoupení u řidiče na všech autobusových i vlakových spojích IDS JMK v oblasti Pálavy včetně Břeclavi i rakouského území. Za 100 korun mohou o víkendu bez starosti cestovat s jednou rodinnou jízdenkou Pálava celý den až 2 dospělí plus 3 děti.“

Díky Turistbusu se Poysdorf i okolní turisticky zajímavé obce stanou dobře dosažitelné i ve směru od Brna, Břeclavi, Znojma či Hodonína. Současně se výrazně zlepší dostupnost Lednice a Valtic pro hosty ubytované v autokempu Merkur v Pasohlávkách a opačně Aqualand Moravia i autokemp Merkur se stane dobře dostupným i pro hosty ubytované v Lednici, Valticích, Břeclavi a dalších obcích.

Zahájení provozu Turistbusu naváže na získání potřebných povolení. „Nejbližší reálný termín je 1. července letošního roku,“ doplnil Hanák s tím, že Jihomoravský kraj se ve smlouvě zaváže zajistit provoz spojů této linky na svém území. Spolková země Dolní Rakousko se bude na projektu v následujících pěti letech podílet ročním příspěvkem ve výši maximálně 10 tisíc euro. Finanční příspěvek na provoz linky přislíbily rovněž společnosti Aqualand Moravia a Autokemp Merkur Pasohlávky.

Jihomoravský kraj jedná s představiteli spolkové země Dolní Rakousko o spolupráci v oblasti veřejné dopravy dlouhodobě. Podporu pro linku Turistbus se podařilo  dohodnout na počátku letošního roku.

Trasy Turistbusu

Letáček s informacemi

Pohodové prázdninové cestování po jižní Moravě a Dolním Rakousku Vám přeje

Roman Hanák
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: