Kraj s ČD protáhne při opravách na brněnském hlavním nádraží regionální autobusy do centra

Od 11. června čeká dopravu na jižní Moravě opravdová zatěžkávací zkouška. Na brněnském hlavním nádraží začne Správa železniční dopravní cesty opravovat nástupiště. A do toho rekonstrukce mostu mezi nádražím a Židenicemi. Stavební práce potrvají až do 11. září a druhá nejvytíženější železniční stanice v České republice při nich pojme o pětinu méně vlaků. Občas to tedy bude docela náročné. Věřím ale, že se nám s Českými drahami podaří dopravu pro ty, kteří při výlukách nedojedou do centra Brna vlakem, maximálně zjednodušit.

Nejdřív ale k tomu, co vás asi zajímá nejvíc. Jaká omezení vlastně rekonstrukce přinese? U mezistátních a dálkových vlaků jich, vyjma linky R4, moc nebude. To je dobrá zpráva. Zato cestující na lince S3 od Tišnova se musí připravit, že do stanice Brno-Židenice pojedou vlaky sice také beze změn, ale pak se vydají odklonem po nákladním průtahu mimo hlavní nádraží a skončí v Modřicích. Tam mohou lidé přesednout na další spoje, které pojedou z brněnského hlavního nádraží dál do Vranovic a Břeclavi.

Ani lince S2 z Letovic do Křenovic se omezení nevyhnou. A tady už přichází na řadu plán, se kterým pomáhá i Jihomoravský kraj. Hned od začátku oprav nahradí linku S2 mezi hlavním nádražím a Brnem-Chrlicemi náhradní autobusy Českých drah. Pro cestující, kteří běžně přestupují v Chrlicích nebo už ve stanici Sokolnice – Telnice z autobusových linek Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje na vlak a pokračují do centra Brna po kolejích, se navíc podařilo kraji spolu s Českými drahami situaci zjednodušit. Po dobu oprav nástupišť budou autobusy regionální linky 509 z Chrlic a linek 610, 611 a 612 ze zastávky Sokolnice – Telnice jezdit až do centra Brna na ulici Uhelnou (mezi hlavním nádražím a Tescem u Vaňkovky). Cestující tak nebudou muset přestupovat z jednoho autobusu na druhý, ale dojedou jedním pohodlně až do centra. Náklady na protažení linek kraji zaplatí České dráhy.

Co nejpohodovější cestování (nejen) po Brně vám přeje

Roman Hanák

 
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: