Do Slavkova a do Kuřimi svezou o víkendu lidi historické autobusy a parní vlak

Chytá vás občas nostalgie? A co takhle „Dopravní nostalgie“? Tak té se budete moct naplno oddat už o tomto víkendu. V sobotu vás přímo z brněnského náměstí Svobody hodí historický autobus na prohlídku zámku ve Slavkově. V neděli pak zakusíte rovnou nefalšované nostalgické kolečko – na jednu jízdenku okruh parním vlakem, historickými autobusy, trolejbusy a tramvajemi s doprovodnými akcemi v Kuřimi.

Zdroj: KORDIS JMK

Celý program s názvem „Dopravní nostalgie“ chystá v rámci festivalu Brno – město uprostřed Evropy (nejen) pro Brňany organizátor našeho Integrovaného dopravního systému, společnost KORDIS JMK. Spolu s dalšími partnery se na něm podílí i Jihomoravský kraj. Za mě palec nahoru a pozvánka – určitě si tuhle jedinečnou příležitost projet se historickými dopravními prostředky nenechte ujít.

Program je následující. V sobotu budou v časech 9:30, 11:00, 12:30, 14:00 a 15:30 vyjíždět ze Svoboďáku nádherné meziměstské autobusy s patinou dob dávno minulých. A kam jinam by mohly jet, než přímo k Zámku Slavkov – Austerlitz? Tam si cestující zámek prohlédnou a v 10:00, 11:30, 13:00, 14:30 a 16:00 se můžou historickým autobusem opět vrátit zpět do Brna.

Speciální zvýhodněná cena zahrnuje jak zpáteční jízdenku na autobus, tak i vstupenku do zámku. A je myslím víc než férová. Pro dospělé 120 korun, pro děti do 15 let, seniory a občany s ZTP a ZTP/P 60 korun. Očekává se velký zájem, tak se pro jistotu nezapomeňte zaregistrovat na www.idsjmk.cz/bmue.

Pasek

V neděli přichází na řadu slíbené dopravní kolečko. Odstartuje v 10:25, 13:25 a 16:25 odjezdem parních vlaků z Brna do Kuřimi.   Z Kuřimi pak můžete během krátké doby pokračovat historickým autobusem do Bystrce, z Bystrce do Pisárek historickým trolejbusem a odtud následně na náměstí Svobody historickou tramvají.

Ještě zajímavější možností je se ale v Kuřimi zdržet a zúčastnit se zajímavého doprovodného programu. Pan starosta Drago Sukalovský vzkazuje, že město si pro své občany i návštěvníky připravilo výstavu historických automobilů, skákací hrad pro nejmenší a další atrakce.

Okruh můžete absolvovat i v opačném směru. Takže začít na náměstí Svobody v 10:15, 11:15, 13:15, 14:15, 16:15 a odjet historickou tramvají do Pisárek, odtud trolejbusem do Bystrce a odtud autobusem do Kuřimi. Z Kuřimi do Brna pak bude možné jet parním vlakem.

Speciální cena za jízdné celým okruhem činí 80 korun pro dospělé. Děti do 15 let, držitelé průkazů ZTP a ZTP/P a senioři zaplatí 40 korun.

Celé je to zároveň trochu symbolické, protože v trase historického dopravního kolečka začaly před 15 lety první krůčky směrem k integraci veřejné dopravy na jižní Moravě. Dnes můžeme být na náš Integrovaný dopravní systém po právu hrdí. Jsem proto moc rád, že si při této příležitosti můžeme připomenout i tu dlouhou, ale úspěšnou cestu, kterou jsme za tu dobu ušli.

Krásný dopravně nostalgický zážitek vám přeje

Roman Hanák




portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: