V červenci se silničáři pustí do očekávané opravy Hradecké ulice v Brně

Nový koberec od sjezdu na Pisárky až k tunelům Dobrovského dostane komunikace II/640 v Brně, kterou řidiči znají spíše jako Hradeckou. Záměr silnici opravit jsme schválili na květnovém zasedání Rady Jihomoravského kraje a 11. července rekonstrukce odstartuje. Hned v pondělí ráno začnou dělníci s frézováním starého povrchu v pravém jízdním pruhu včetně odstavného směrem do centra Brna.

Celá přibližně dvouměsíční rekonstrukce Hradecké je rozdělená do tří oblastí. Pojďme si je projít ve směru od Žabovřeské po napojení na svitavskou radiálu. Jednu z nich představuje 200 metrů levého jízdního pásu od nájezdu u Dobrovského tunelů. Oprava se v tomto místě obejde jen s částečnými uzavírkami jízdních pruhů.

Druhá oblast pokrývá přibližně 600 metrů levého jízdního pásu a 320 metrů pravého jízdního pásu po meziúrovňovou křižovatku s ulicí Purkyňova. V levých jízdních pruzích budou řidiče opět čekat jen částečné uzavírky. U pravých musí počítat s krátkodobým uzavřením výjezdu na mimoúrovňovou křižovatku Hradecké a Purkyňovy a křižovatkové větve na ulici Podnikatelská.

Třetí oblastí je asi kilometrový úsek levého jízdního pásu k napojení na silnici I/43. Při opravě pravého jízdního pruhu bude krátkodobě uzavřen výjezd na křižovatku Hradecké a Purkyňovy. Uzavírku si vyžádá i oprava větve křižovatky směrem na Palackého třídu.

Předpokládáme, že stavební práce na Hradecké skončí v polovině září a cena zakázky lehce přesáhne 26 milionů korun.

Šťastnou a bezpečnou cestu přeje

Roman Hanák
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: