V červenci odstartují opravy silnic na Břeclavsku, Znojemsku a Brně-venkov

Na včerejším zasedání Rady Jihomoravského kraje jsme schválili opravy 7,6 kilometru dlouhého úseku silnice mezi Velkými Němčicemi a Moutnicemi, křižovatky a mostu v Božicích a silnice z Miroslavi po křížení s I/53.

Potvrzujeme tak, že kvalita a bezpečnost silnic na jižní Moravě je pro nás prioritou. Cena plánovaných rekonstrukcí přesáhne 60 milionů korun. Kraj na ně využije peníze z příspěvku Státního fondu dopravní infrastruktury.

Téměř osmikilometrový úsek silnice III. třídy mezi Velkými Němčicemi v okrese Břeclav a Moutnicemi na Brně-venkov je v havarijním stavu. Rekonstrukci jsme navrhli na základě diagnostického průzkumu a její rozsah upravili tak, aby vyhovoval dopravní zátěží do 3,5 tuny s vyloučením nákladní dopravy. Budeme sanovat podkladní vrstvy vozovky včetně odvodnění. Začátek prací očekáváme letos v červenci. Hotovo by mohli mít silničáři v listopadu. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 27,3 milionu korun (bez DPH).

V červenci by měli dělníci vyrazit i k opravám v Božicích na Znojemsku. Investiční akce řeší rekonstrukci křížení silnic II. a III. třídy v centru obce, kde vznikne kruhová křižovatka, a opravu mostu. Spolupracujeme s Božicemi, protože součástí stavby bude i obnova dešťové kanalizace, autobusový záliv, pěší komunikace, sjezdy včetně napojení na místní silnice a úprava objízdné trasy a mostu převádějícícho silnici II/397 přes Příční potok. Rekonstrukce přijde na 23,7 milionů korun (bez DPH), přičemž z krajské kasy na ni poputuje 19 milionů a obec se přidá částkou 4,7 milionu. Dokončení stavebních prací očekáváme v říjnu 2016.

Opravy krajské komunikace za víc než 14 milionů korun (bez DPH) se dočká na Znojemsku i město Miroslav. Půjde o rekonstrukci silnice II/400 od výjezdu z města po křižovatku se silnicí I/53. Odstraníme stávající kryt a položíme novou asfaltovou vrstvu. Součástí stavby bude i oprava části objízdné trasy po silnici III. třídy. I tady bychom mohli začít s opravami v prvním prázdninovém měsíci. Dokončení prací předpokládáme v září.

Šťastnou a bezpečnou cestu přeje

Roman Hanák
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: