Se starostou Ladislavem Březinou jsme otevřeli nový most v Horních Dunajovicích

Zrezivělá ocelová konstrukce, staré zábradlí, úzký profil a výmoly. Tak lze ve zkratce popsat starý most v Horních Dunajovicích, který ještě loni v létě převáděl silnici II/398 přes tamní potok Křepičku. Dnes vypadá situace jinak. Jihomoravský kraj na jeho místě nechal za třináct milionů korun zbudovat most nový, který už slouží řidičům. Pásku jsem na něm spolu s dunajovickým starostou Ladislavem Březinou slavnostně přestřihl v pátek 20. května.

Zdroj: Jihomoravský kraj

Od pamětníků jsem se dozvěděl, že starý dunajovický most měl více než stoletou historii a nýty jako na Eiffelově věži. Bohužel se také prohýbal, když po něm projel kamion, a řidiči si na něm museli kvůli úzkému profilu dávat přednost. Výstavba nového mostu byla nutná, navíc se nám na ni podařilo získat dotaci z Regionálního operačního programu ve výši 4,8 milionu korun. Zbytek uhradil Jihomoravský kraj z vlastního rozpočtu. Dvěma sty tisíci korun se přidala i obec, která hned vedle mostu zbudovala nové parkoviště.

Nový most je dostatečně široký, aby po něm mohli projet pohodlně jak řidiči, tak například i těžší zemědělská technika. Navíc se nebojím říct, že dělá v obci parádu. Velmi povedené je například trochu atypické zábradlí, které celé stavbě dodává moderní vzhled.

Loni se jihomoravským silničářům podařilo opravit nebo alespoň zahájit opravy 21 mostů v celém kraji. V tomto trendu budeme pokračovat i letos. Ostatně i naše největší investiční akce je z tohoto ranku. Půjde o rekonstrukci mostu nad železničním koridorem v Šakvicích, na kterou poputuje 120 milionů korun.

Šťastnou a bezpečnou cestu přeje

Roman Hanák
portret Roman Hanak

Roman HANÁK


Jako náměstek hejtmana Jihomoravského kraje dělá Roman Hanák, co může, aby se lidem po jižní Moravě pohodlně a bezpečně cestovalo. Z pozice předsedy Krajského výkonného výboru pak ručí za to, že vše v jihomoravské ČSSD šlape tak, jak má. Pořád také pracuje pro své rodné Kobeřice, kde je starostou. A navíc i bloguje. O regionu, dopravě, politice... Prostě o věcech, které ho zajímají, kterým rozumí a které každý den řeší.

  Nadcházející akce:

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející kalendar-akci.


obalka  NEWSLETTER
newsletter
newsletter

Newsletter

Děkuji Vám za zájem o odběr mého newsletteru. Asi Vás stejně jako mě zajímá pohodlná a bezpečná doprava v Jihomoravském kraji, dění v sociální demokracii nebo v Kobeřicích u Brna, kde starostuji. Přesně o tom Vás budu informovat. A nebojte, také nesnáším spam. Zprávu ode mě proto čekejte maximálně jednou za čtrnáct dní.

* povinné udaje
* E-mail:
Jméno:
Příjmení:
Město: